خبر

 • تک بورد - نظر: چشم اندازی از روند بزرگ فناوری اطلاعات برای سال 2021

  نظر: چشم اندازی از روند بزرگ فناوری اطلاعات برای سال 2021
  9 روز و 11 ساعت قبل

  برداشت ویراستار: در سطح بالایی ، من معتقدم 2021 سال ترکیبی خواهد بود ، همه چیز. ذاتی مفهوم ترکیبی ، از دیدگاه فناوری ، این است که راه حل ها یا فن آوری های موجود فقط توانایی بخشی از یک مسئله یا کار خاص را حل یا تأمین می کنند. برای ایجاد یک راه حل کاملتر ، ترکیبی از چندین قطعه لازم است. در بسیاری از موارد ، راه حلهای ترکیبی همچنین به عنوان یک تکامل و / یا پیشرفت فنآوریهای "پایه" موجود دیده می شوند.

  گرچه به نظر می رسد تلاش برای احمقانه کاری پس از یک سال که کاملاً کسی انتظار آن را نداشت ، یک کار احمقانه است ، اما به نظر می رسد روندهای جالبی در سرتاسر دنیای فناوری در حال ظهور است که احتمالاً تأثیر مهمی در سال 2021 خواهد داشت. بنابراین ، با روحیه تلاش برای ایجاد درک از هرج و مرج - و با تصدیق کامل اینکه ، یک بار دیگر ، تقریباً هر اتفاقی می تواند رخ دهد - در اینجا برداشت من از روند در چند زمینه خاص ، از جمله محاسبات ابری ، کار از خانه است. ، نیمه هادی ها و اتصالات ، که به نظر من می تواند مهم باشد امسال.

  در سال 2021 ، من انتظار دارم که شاهد تغییرات مختلفی در این مفهوم ترکیبی باشم - بعضی از آنها ادامه روندهایی است که قبلاً وجود داشته است. آغاز شده و سایر موارد جدید آنچه بسیاری از آنها را به هم پیوند می دهد این واقعیت است که آنها معمولاً به دلیل نیازهای بسیار ویژه در دنیای واقعی هدایت می شوند که تنها پس از استفاده از عناصر پایه منجر به کشف محدودیت ها یا نقص هایی شده است که در ابتدا به راحتی آشکار نمی شدند. و دقیقاً همانطور که در دنیای بیولوژیکی ، از آنجا که مفهوم هیبریدها منشأ گرفته اند ، این امکان وجود دارد که ترکیبات تقریباً نامحدودی از ترکیبات ، هر یک برای پاسخگویی به نیازهای بسیار خاص طراحی شده اند. به عبارت دیگر ، فرصت های بسیار بیشتر ، اما امکان سردرگمی بسیار بیشتر نیز وجود دارد.

  این مستقیماً به موضوع دوم تصویر بزرگ مربوط می شود که انتظار دارم امسال شاهد اجرای آن باشم - افزایش درجه سفارشی سازی و تخصص.

  با بالغ شدن صنعت فناوری و تأثیرگذاری آن در کسب و کار و جامعه ، گام آشکاری در این فرآیند بلوغ ایجاد محصولات و خدمات است که به طور منحصر به فردی متناسب با طیف گسترده تری از برنامه های خاص هستند. رویکردهای هدف عمومی جای خود را به راه حل های متناسب می دهند که برای پاسخگویی به نیازهای خاص سازمان ها ، صنایع ، افراد و محیط ها طراحی شده اند. نتیجه نهایی ، یک بار دیگر ، مجموعه ای گسترده تر از گزینه ها است که فرصت بیشتری را برای گروه بزرگتری از فروشندگان برای ایجاد محصولات مرتبط ایجاد می کند ، اما همچنین امکان پیچیدگی و سردرگمی بیشتر در بازار را ایجاد می کند. من می خواهم استدلال کنم که ما قبلا آنجا بوده ایم ، اما احساس می کنم امسال بدتر خواهد شد.

  "ابر ترکیبی ، البته ، همچنان روش محاسبات ابری است که بیشترین سود را دارد. مقدار توجه از توسعه محصول ، بازاریابی محصول و چشم انداز اجرای واقعی در سال 2021. "

  با نگاهی به پیاده سازی های ترکیبی مبتنی بر فناوری خاص ، ابر ترکیبی ، البته ، همچنان روش محاسبات ابری خواهد بود که در سال 2021 بیشترین توجه را از توسعه محصول ، بازاریابی محصول و چشم انداز اجرای واقعی به خود جلب می کند.

  با پیوند دادن برخی از ویژگی ها و مزایای ابر عمومی ، همراه با مزایای ملموس و عملی از نظر سخت افزار محاسباتی در محل ، بسیاری از تغییرات ابرهای هیبریدی ثابت کرده اند که در دنیای واقعی مطابق با تقاضاهای بخش IT مدرن است.

  در سال 2021 ، احتمالاً شاهد تغییرات بیشتری در ابر ترکیبی خواهیم بود موضوع ، همراه با صنعت خاص و سایر راه حل های سفارشی به جلو بله ، ابزارهای ابری برای اهداف عمومی می توانند برای بسیاری مفید باشند ، اما تقاضای منحصر به فرد صنایع مختلف ، اندازه شرکت ها ، محیط های نظارتی و سایر تغییرات باعث ایجاد انفجار در پیشنهادات جدید می شود.

  "محیط های کار ترکیبی که شامل ابزارها ، قابلیت ها و فرایندهایی است که هم به کارگران محلی و هم از راه دور امکان همکاری مثر را می دهد نیز به یک قاعده تبدیل می شود ""

  در محیط کار ، محیط های کار ترکیبی که دارای ابزارها ، قابلیت ها و فرایندهایی هستند که به هر دو اجازه می دهد کارگران محلی و از راه دور برای همکاری موثر نیز به یک قاعده تبدیل می شوند. این مبحث سال گذشته گفتگوهای زیادی را به خود جلب کرد ، اما در اواخر سال جاری است که شاهد عملی شدن آن خواهیم بود. محصولات و خدمات مورد نیاز آن هنوز در حال تعیین است - بدون شک آموزه های حاصل از تجربه در دنیای واقعی ، بینش هایی را ارائه می دهد که اکنون تصور آنها دشوار است. آنچه اکنون واضح است ، این است که شرکت ها نیاز به انطباق بیشتر با این واقعیت جدید و ایجاد تغییراتی دارند.

  مفاهیمی مانند میز گرم ، "هتلینگ" و انواع جدید دیگر مدل کار مطمئناً بخشی از این برنامه ها خواهد بود ، اما احتمالاً شاهد تغییرات دیگری نیز خواهیم بود. نکته مهم ، هیچ یک از این راه حل ها به طور کامل پاسخگوی تمام نیازهای خاص سازمان های مختلف نیست ، بنابراین من انتظار دارم گزینه های مختلفی را ببینم و موفقیت بسیاری از آنها وجود داشته باشد. مطمئناً در مورد ابزارهای کار ترکیبی یک اندازه نیست - حتی ، و به خصوص ، با کنفرانس ویدیویی و سیستم عامل های همکاری.

  یکی از مفاهیم بارز کار ترکیبی این است که انتقال به رایانه های شخصی برای همه تقریباً اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و فرصت برای انواع جدیدی از لوازم جانبی رایانه شخصی که به راحتی قابل اتصال و اشتراک هستند با این لپ تاپ ها نیز مهم خواهد بود.

  از دیدگاه نیمه هادی ، به دنبال رشد چشمگیر هیبرید باشید معماری تراشه ها و همچنین جهش بزرگی در توسعه تراشه های سفارشی - به ویژه انواع مختلف شتاب دهنده های خاص برنامه ، مانند پردازنده های AI. سال گذشته اولین تعداد فزاینده ای از قطعات سیلیکونی سفارشی از شرکت هایی مانند اپل و آمازون مشاهده شد که تمرکز اصلی آنها نیمه هادی ها نیست و من انتظار دارم این روند در سال جاری نیز ادامه یابد.

  از دیدگاه نیمه هادی ، نگاه کنید برای رشد چشمگیر در معماری تراشه های ترکیبی ، و همچنین یک جهش بزرگ در توسعه تراشه های سفارشی.

  علاوه بر این ، افزایش طرح های مبتنی بر تراشه از فروشندگان نیمه هادی سنتی مانند Intel و AMD - که چندین قطعات جداگانه سیلیکون به یک بخش تکمیل شده ترکیب می شوند - همچنین منجر به انعطاف پذیر تر شدن انواع تراشه های تراشه در سال 2021 خواهد شد.

  طراحی نیمه هادی ترکیبی همچنین می تواند به ترکیبی از عناصر تراشه ساخته شده از فرایندهای مختلف اشاره داشته باشد گره ها "، یا اندازه های تولید ، که به روش های هوشمندانه ای با هم بسته بندی می شوند.

  بدون شک این دو محدودیت را تشخیص داده اند ، این اقدام برای تفکیک اجزای مختلف از یک تراشه بزرگ و یک تراشه است. در پیگیری آن قشر tegy ، در حالی که به طور همزمان انباشت تراشه های جدید جالب و سایر فن آوری های اتصال و بسته بندی درون تراشه ای را امکان پذیر می کند. در سال 2021 ، من انتظار دارم که این انواع انعطاف پذیرتر طراحی های ترکیبی امکان ایجاد قطعات مانند چندین فروشنده مختلف را که در مکان های مختلف تولید شده اند ، در یک تراشه واحد بسیار کارآمد و کاملاً سفارشی ترکیب کنند.

  سرانجام ، اجرای کمتر واضح فن آوری های ترکیبی احتمالاً در اتصال به ویژه در حدود 5G و اشکال پیشرفته تری از WiFi رخ می دهد. در حالی که برخی اظهار داشتند که این دو فناوری رقابتی هستند - خصوصاً با انتظار می رود که اواسط امسال 5G در اواسط سال در ایالات متحده همراه با گستردگی فرکانس های 6 گیگاهرتز که WiFi 6E روی میز می آورد ، احتمال زیاد سناریو وجود دارد که هر دو در خدمت مکمل یکدیگر خواهند بود.

  همانطور که همه ما از سال 2020 از نزدیک یاد گرفتیم ، بدون توجه به محل استقرار و نوع کار (یا بازی کنی) در نتیجه ، تلاش برای افزایش پایداری و در دسترس بودن این اتصالات بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

  "بعنوان مثال تصور کنید توانایی استفاده از اتصالات 5G و WiFi به طور همزمان برای افزایش سرعت و قابلیت اطمینان لینک بی سیم "

  البته ، به خودی خود ، سیگنال های تلفن همراه و WiFi کاملاً مستقل هستند ، اما آنچه انتظار دارم در سال 2021 ببینم تلاش های توسعه یافته در نرم افزار ، سخت افزار و حتی سطح تراشه برای کارایی بیشتر این فناوری ها در یک مدل ترکیبی. به عنوان مثال توانایی استفاده از اهرم ارتباطات 5G و WiFi برای افزایش سرعت و قابلیت اطمینان لینک بی سیم را تصور کنید. علاوه بر این ، امکان جابجایی خودکار و یکپارچه بین دو فناوری در صورت ازدحام یا مشکلات دیگر ، با یک نوع اتصال در مقابل نوع دیگر ، باعث افزایش ارزش هر دو خواهد شد. برای تحقق این امر ، دستگاه های بیشتری باید وجود داشته باشند که جدیدترین طعم دهنده های هر دو فناوری را در بر می گیرند و من انتظار دارم که این روند برای سال 2021 نیز یک روند اساسی باشد.

  در نهایت ، من بحث خواهم کرد که یک موضوع اصلی برای روند فناوری در سال 2021 تخصص خواهد بود. در سطح بالا ، این بدان معناست که پیشرفتهای پیشرفته در فناوری بیشتر از نوآورانه افزایش می یابد ، زیرا بسیاری از آنها اصلاح محصولات و خدمات موجود هستند. مطمئناً همیشه یک موفقیت بزرگ کاملاً پیش بینی نشده وجود دارد - اگر از سال 2020 چیزی را حذف کنیم ، باید آمادگی برای اتفاقات غیر منتظره باشد - اما به نظر من این سال مناسب آن سال نیست. درعوض ، من انتظار دارم كه صنعت فني گام به عقب برداشته ، آنچه را كه ارائه مي دهند بررسي كند ، اصلاحات و اصلاحات مهمي را در اين عرضه ها انجام دهد و خود را براي نوآوري هاي بزرگتر در سال هاي بعد آماده كند. توجه داشته باشید که این نه کیفرخواست صنعت و توانایی های آن است و نه چیز بدی است. همانطور که سال گذشته بسیاری از ما یاد گرفتیم ، گاهی اوقات وقت تفکر و تأمل می تواند دید واضح تری درباره آنچه که باید در آینده رخ دهد به ما ارائه دهد.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد تحقیق TECHnalysis Research ، LLC a است شرکت مشاور فناوری که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

  اعتبار استاد: جان-پل هنری

خبرهای دیگر از صنعتی