خبر

 • تک بورد - نظر: سخت افزار سخت است

  نظر: سخت افزار سخت است
  12 روز و 11 ساعت قبل

  سرگرم کننده با اعداد یک شرکت سخت افزاری می تواند 3 میلیون دلار برای راه اندازی اولین دستگاه خود هزینه کند. یک شرکت نرم افزاری می تواند سریعتر به درآمد برسد و هنوز یک میلیون دلار برای بازاریابی یک محصول با درآمد مکرر در اختیار دارد.

  یادداشت سردبیر: نویسنده مهمان Jonathan Goldberg بنیانگذار D2D Advisory ، یک شرکت مشاوره چند منظوره است. جاناتان استراتژی های رشد و اتحادیه را برای شرکت های صنعت موبایل ، شبکه ، بازی و نرم افزار توسعه داده است.

  ما در مورد نقطه کور اکوسیستم سرمایه گذاری ایالات متحده برای نیمه هادی ها (و اینجا) و سخت افزار مطالب زیادی نوشتیم به طور کلی. ما اخیراً به یك شركت خطرپذیر كمك كردیم تا در مورد یك شركت الكترونیكی دقت لازم را به عمل آورد ، و این امر ما را در موقعیت ناخوشایندی قرار می دهد كه مجبوریم در جای دیگران راه برویم. همدردی با شیطان و همه اینها. ما در پست های خود سعی در انصاف داشته ایم و به این نکته اشاره کرده ایم که VC های ایالات متحده تصمیمات اقتصادی معقولانه ای می گیرند ، البته از منظر کوته بینی. سرمایه گذاری در سخت افزار بسیار بیشتر از سرمایه گذاری در نرم افزار ، سرمایه بر است و در نتیجه مخاطره آمیز است. در این پست ، ما می خواهیم برخی از ریاضیات مربوط به آن را کار کنیم.

  بگذارید بگوییم ما یک شرکت به نام Unicorn Electronics داریم که می خواهد "The SmartHorn " را بسازد ، دستگاهی که به طرز جادویی مشتریان را حل می کند. مشکلات کاملا چگونه می توانیم شرکت را "فرار از سرعت" کنیم - جریان نقدی مثبت برای تأمین نیازهای رشد فوری شرکت کافی است؟

  اول ، Unicorn نیاز به طراحی Horn دارد. بسته به اینکه دستگاه پیچیده است ، از یک فروشگاه طراحی شخص ثالث می تواند هزینه ای در حدود 100000 تا 1 میلیون دلار داشته باشد. برخی از افراد می توانند این طراحی را خودشان انجام دهند ، دیگران به کمک خارج نیاز دارند. برای اهداف ما ، بگذارید بگوییم هزینه طراحی 500،000 دلار است. این مقدار "طرح اولیه" و چند نمونه اولیه را برای شرکت به ارمغان می آورد.

  اما امروزه اکثر دستگاه ها نسبتاً پیچیده هستند. حتی اگر محاسبات سخت در فضای ابری یا در برنامه انجام شود ، خود دستگاه نیاز به عملکرد ، برنامه ریزی و برقراری ارتباط با اینترنت دارد. این یعنی میان افزار. این نرم افزار سطح پایینی است و نه تنها زبان برنامه نویسی استاندارد "firmware" یا سیستم عامل آنها نیست ، تقریباً هر شرکت تراشه زبان دستورالعمل خاص خود را دارد. استخدام مهندسین سیستم عامل به دلار چندان گران نیست ، اما ممکن است به مرور زمان بسیار گران باشد.

  در اینجا یک سناریو معمولی وجود دارد. فروشگاه طراحی نمونه های اولیه را به طراحان سیستم عامل تحویل می دهد. تیم سیستم عامل اشکالی را پیدا می کند که به سیم یا خازن جدید نیاز دارد. بنابراین شرکت طراحی باید نمونه اولیه جدیدی (با دست) بسازد. سپس تیم میان افزار متوجه شد که دو تراشه با یکدیگر صحبت نمی کنند - برای مثال بلوتوث و سنسور دما. آیا مشکل در یک تراشه است یا دیگری یا جایی در سیم کشی در این بین است؟ اغلب این بدان معنی است که تیم طراحی باید نمونه اولیه دیگری را بچرخاند. و از آنجا که این تیم ها احتمالاً در شهرهای مختلف ، اگر کشورهای مختلف نباشند ، هر چرخش مجدد روزها در حمل و نقل و کار مجدد از دست می دهد.

  تاکنون ، ما 500،000 دلار و یک ماه برای طراحی هزینه کرده ایم و 100000 دلار و چهار ماه سیستم عامل.

  اکنون باید تولید کننده ای پیدا کنیم. این شرکت نیاز به ایجاد ابزار و قالب و همچنین طراحی جریان تولید دارد. آنها می توانند این کار را خیلی سریع انجام دهند ، اما همانطور که روی ابزارهای گران قیمت کار می کنند ، حداقل مقدار مورد نیاز آنها نیز خواهد بود. اینها می توانند تا چند هزار واحد کم باشند ، اما اینجا جایی است که هزینه ها واقعا شروع به جمع شدن می کنند.

  بگذارید بگوییم SmartHorn برای قطعات و ساخت 100 دلار هزینه دارد ، اما تولید کننده حداقل 5000 واحد نیاز دارد. . سپس قسمت روی حیله و تزویر به قسمت های تهیه منبع تبدیل می شود. در حال حاضر زنجیره تأمین الکترونیک جهانی بسیار محدود است. ما در مورد این موضوع در ماه اکتبر نوشتیم ، و هفته گذشته نیویورک تایمز در حال جبران بود. زمان سرب در بسیاری از قطعات می تواند چندین ماه باشد و ناامیدکننده پیش بینی آن با اغلب قطعات کم ارزش در کمترین میزان تأمین دشوار است. بنابراین 500000 دلار (5000 واحد X 100 دلار بمب) و چهار ماه اضافه کنید.

  سپس وارد یک دریای کامل از جزئیات می شویم. دستگاه به گواهینامه های مختلف UL ، FCC و غیره نیاز دارد. 50000 دلار اضافه کنید ، اما خوشبختانه این کار در حالیکه تولید در حال افزایش است انجام می شود. اما هزینه های بزرگتری مانند بیمه نیز وجود دارد. اکثر توزیع کنندگان (به عنوان مثال خرده فروشی) و مشتریان سازمانی از شرکت می خواهند طیف وسیعی از بیمه نامه ها را حفظ کند ، یا 50 هزار دلار دیگر از این طریق هزینه کند. پس ما باید فاکتور حمل و نقل و گمرک و مالیات را در نظر بگیریم ، بنابراین شاید 20 دلار برای هر دستگاه.

  در مرحله بعدی ، شرکت باید ضمانت و بازده را در نظر بگیرد. حسابداران برای تعیین ذخایر برای این موارد الزاماتی دارند ، اما یک قانون کلی (فقط در اینجا فقط برای اهداف ما کافی است) 10٪ هزینه مواد است که برای تأمین هزینه بازگشت و جایگزینی باید کنار گذاشته شود.

  سرانجام ، شرکت مجبور است با بازاریابی مبارزه کند. این مقدار بسته به اینکه به مصرف کنندگان می فروشند یا به یک مشتری بزرگ شرکت بزرگ ، از هیچ چیزی به یک لات متفاوت است. بودجه عمومی روابط عمومی و بازاریابی محتوا در حدود 50،000 دلار به علاوه منفی انجام می شود.

  با افزودن این مبلغ بودجه زیر در نظر گرفته شده است:

  مورد مقدار زمان طراحی 500،000 $ 1 ماه سیستم عامل 100،000 $ 4 ماه ساخت 500،000 $ 4 صدور گواهینامه ماهانه 50 هزار دلار بیمه 50 هزار دلار حمل 100 هزار دلار 1 ماه بازاریابی 50 هزار دلار هزینه زیرمجموعه کالاهای فروخته شده 1،350،000 دلار ذخیره ضمانت 135،000 دلار کل 1،485،000 دلار 9 ماه

  همه اینها باید قبل از اینکه شرکت بتواند درآمدی را جمع کند انجام شود ، مگر اینکه آنها به نوعی انجام داده باشند از منابع عمومی. بنابراین فقط برای شکستن شرکت مجبور است 297 دلار / واحد هزینه کند و برای بدست آوردن 50٪ حاشیه ناخالص قیمت خرده فروشی 594 دلار است.

  ما همچنین باید هزینه های نرم افزار را نیز در نظر بگیریم. برای این مثال ، ما فرض خواهیم کرد که Unicorn Electronics برنامه و نرم افزار back-end خود را انجام می دهد. این شرکت احتمالاً می تواند تمام سخت افزارها و نرم افزارها را با تیمی ده نفره بسازد. اگر متوسط ​​حقوق 150،000 دلار سال باشد (فرض کنید برخی از استعدادهای گران قیمت در داخل و برخی دیگر از استعدادهای ارزان قیمت در خارج از کشور) ، کل این مبلغ برای یک سال به 1.5 میلیون دلار می رسد.

  بنابراین 1.485 میلیون دلار هزینه های سخت افزاری و 1.5 میلیون دلار هزینه های کل ، در مجموع 2.985 میلیون دلار. سپس این شرکت 5000 واحد را به ازای هر قطعه 594 دلار یا 2.97 میلیون دلار درآمد و خالص ضرر (15000 دلار) می فروشد. سخت افزار می تواند باعث تحریک کننده شود.

  خبر خوب این است که یک م componentلفه سنگین هزینه های ثابت در این مدل وجود دارد ، بنابراین تعدیل چند متغیر می تواند تأثیر زیادی داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر آنها قیمت ها را 6 دلار در واحد افزایش دهند و حتی 600 دلار افزایش دهند ، سود خالص به 15000 دلار (مثبت) می رسد. 1000 واحد دیگر بفروشید و سود خالص آن نزدیک به نیم میلیون دلار است. اگر آنها 100000 واحد بفروشند ، این شرکت راهی برای تبدیل شدن به یک اسب شاخدار واقعی دارد. اهرم های زیادی در مدل وجود دارد ، به همین دلیل است که مردم همچنان سعی در ساخت سخت افزار دارند.

  همانطور که گفته شد ، واقعیت های سخت افزار می توانند دلهره آور باشند. 3 میلیون دلاری که شرکت برای بیرون آوردن یک محصول از درب منزل نیاز دارد را بردارید ، تیمی به همین اندازه می توانند یک برنامه نرم افزاری بسازند که می تواند به طور بالقوه خیلی سریعتر رشد کند و هنوز یک میلیون دلار برای خرید مشتری دارند. با ترکیب این ، این نرم افزار با یک جریان درآمد مکرر همراه خواهد بود. مشکل سخت افزاری این است که برای رشد شرکت ، آنها باید با Smart Horn 2 و Smart Horn 3 بیرون بیایند و همه موارد فوق را دوباره و دوباره مرور کنند.

  سخت افزار بسیار زیاد است اهرم مالی ، اما هزینه های اولیه و مهمتر اینکه زمان مورد نیاز است دلهره آور است.

خبرهای دیگر از صنعتی