خبر

 • تک بورد - ناظران حریم خصوصی اقدامات حقوقی علیه Clearview AI را در پنج کشور انجام دادند

  ناظران حریم خصوصی اقدامات حقوقی علیه Clearview AI را در پنج کشور انجام دادند
  20 روز و 2 ساعت قبل

  با فراگیرتر شدن فناوری تشخیص چهره (FRT) ، ترس از استفاده بی رویه آن افزایش می یابد. نگرانی موجه است. اگر شرکت ها و مجریان قانون مجاز به استفاده از FRT بدون قوانین شوند ، احتمال نقض آزادی های مدنی بیشتر است. برخی احساس می کنند ما از قبل درگیر آن معضل هستیم.

  Clearview AI مجدداً زیر اسلحه قرار دارد زیرا ناظران حریم خصوصی در اروپا شکایات قانونی را علیه شیوه های جمع آوری اطلاعات خود شکایت می کنند. روز پنجشنبه ، Privacy International (PI) ، Noyb و دیگران از نهادهای نظارتی در انگلیس ، فرانسه ، اتریش ، ایتالیا و یونان خواستند که خراش داده های تشخیص چهره توسط Clearview از سایت های رسانه های اجتماعی مانند Instagram و Facebook را متوقف کنند. آنها می گویند این روش ها "جایی در اروپا ندارد". \ p>

  این شرکت محاصره شده تقریباً از همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی با فشار مواجه شده است. این دومین بار است که انگلیس درخواست اقدام می کند. سال گذشته تنظیم کننده گان تحقیق مشترکی را در انگلیس و استرالیا در مورد روش های جمع آوری اطلاعات Clearview آغاز کردند.

  "استخراج ویژگی های منحصر به فرد صورت یا حتی به اشتراک گذاشتن آنها با پلیس و شرکت های دیگر فراتر از آنچه ما است Iannis Kouvakas ، مسئول حقوقی PI گفت: "هرگز می توانیم به عنوان کاربران آنلاین انتظار داشته باشیم".

  https://techbord.com ناظران از پنج سال پیش علیه Clearview AI اقدام حقوقی انجام دادند

  از آنجا که توسط نیویورک تایمز در معرض دید قرار گرفت ، Clearview AI در مورد آنچه انجام می دهد شفاف بود. مالک و مدیر عامل شرکت Ton-That از ابتدا ادعا کرده است که تمام تصاویری که نرم افزار در دسترس است به صورت عمومی در دسترس است و تحت اصلاحیه اول از وی محافظت می شود. در حالی که این حفاظت ، حتی اگر قابل اجرا باشد ، در خارج از مرزهای ایالات متحده گسترش نمی یابد ، این شرکت ادعا می کند که در اروپا تجارت نمی کند.

  "[Clearview AI] به هزاران آژانس اجرای قانون در سراسر آمریکا کمک کرده است کودکان را از شر درندگان جنسی نجات دهید ، از افراد مسن در برابر مجرمان مالی محافظت کنید و جوامع را ایمن نگه دارید. " "[Clearview] هرگز با هیچ مشتری اتحادیه اروپا قرارداد نداشته و در حال حاضر برای مشتریان اتحادیه اروپا در دسترس نیست." "

  با این حال ، بلومبرگ خاطرنشان می کند که تنظیم کننده های داده در سوئد آژانس اجرای قانون کشور را جریمه می کنند برای استفاده از FRT Clearview. "[پلیس] به طور غیرقانونی داده های بیومتریک را برای تشخیص چهره پردازش کرد [و نتوانست] ارزیابی تأثیر حفاظت از داده ها را انجام دهد." "بنابراین اگرچه Clearview معتقد است که هیچ قرارداد خارجی ندارد ، اما هنوز هم ظاهراً در اروپا و اطراف آن استفاده می شود.

  اعتبار تصویر: Clearview AI Dark توسط Ascannio ، برنامه Clearview توسط نیویورک تایمز

خبرهای دیگر از صنعتی