خبر

 • تک بورد - مقررات پیشنهادی اتحادیه اروپا با هدف محدود کردن استفاده از هوش مصنوعی بر اساس خطر آن برای امنیت عمومی یا آزادی است

  مقررات پیشنهادی اتحادیه اروپا با هدف محدود کردن استفاده از هوش مصنوعی بر اساس خطر آن برای امنیت عمومی یا آزادی است
  22 روز و 8 ساعت قبل

  با فراگیرتر شدن سیستم های هوش مصنوعی ، نیاز به تنظیم استفاده از آنها آشکارتر می شود. ما قبلاً دیده ایم که چگونه سیستم هایی مانند تشخیص چهره در بهترین حالت غیرقابل اعتماد و در بدترین حالت مغرضانه هستند. یا اینکه چگونه دولت ها می توانند از سو AI استفاده از هوش مصنوعی برای تضییع حقوق فردی استفاده کنند اتحادیه اروپا اکنون در حال بررسی اجرای مقررات رسمی در مورد استفاده از هوش مصنوعی است.

  روز چهارشنبه ، کمیسیون اروپا مقرراتی را پیشنهاد کرد که نحوه استفاده شرکت ها ، سازمان ها و سازمان های دولتی از سیستم های هوش مصنوعی را محدود و هدایت می کند. در صورت تصویب ، این اولین قانون رسمی برای استفاده از هوش مصنوعی خواهد بود. EC می گوید این قوانین برای حفاظت از "حقوق اساسی مردم و مشاغل" ضروری است. چارچوب قانونی شامل چهار سطح مقررات است.

  ردیف اول سیستم های هوش مصنوعی است که "غیر قابل قبول" تلقی می شود خطر. "" این الگوریتم هایی است که تهدیدی برای "امنیت ، معیشت و حقوق مردم" تلقی می شود. "این قانون بطور کامل برنامه هایی مانند سیستم امتیازدهی اجتماعی چین یا هر برنامه دیگری را که برای تغییر رفتار انسان طراحی شده باشد ، ممنوع می کند.

  https://techbord.com مقررات پیشنهادی اتحادیه اروپا با هدف محدود کردن استفاده از هوش مصنوعی بر اساس خطر آن برای امنیت عمومی یا آزادی

  ردیف دوم شامل فناوری هوش مصنوعی در نظر گرفته شده" "با ریسک بالا" است. تعریف EC از برنامه های پرخطر گسترده است ، طیف گسترده ای از نرم افزارها را پوشش می دهد ، برخی از آنها در حال حاضر در حال استفاده. نرم افزار اجرای قانون که از هوش مصنوعی استفاده می کند و ممکن است در حقوق بشر تداخل داشته باشد ، به شدت کنترل خواهد شد. تشخیص چهره یکی از این موارد است. در واقع ، تمام سیستم های شناسایی بیومتریک از راه دور در این گروه قرار می گیرند.

  این سیستم ها بسیار تنظیم می شوند ، و به مجموعه داده های با کیفیت بالا برای آموزش ، گزارش فعالیت برای ردیابی نتایج ، مستندات دقیق و "مناسب انسان" نیاز دارند. نظارت ، "از جمله چیزهای دیگر. اتحادیه اروپا استفاده از بیشتر این برنامه ها را در مکان های عمومی منع می کند. با این حال ، قوانین دارای امتیازاتی برای امور امنیت ملی هستند.

  سطح سوم ، هوش مصنوعی "با ریسک محدود" است. اینها عمدتاً از چت رباتها یا دستیارهای شخصی مانند Duplex Google تشکیل شده اند. این سیستم ها باید به اندازه کافی شفافیت قابل توجهی داشته باشند تا بتوان آنها را غیر انسانی تشخیص داد. به کاربر نهایی باید اجازه داده شود که درمورد تعامل با هوش مصنوعی تصمیم گیری کند یا خیر.

  سرانجام ، برنامه هایی وجود دارد که "حداقل خطر" را در نظر گرفته اند. این نرم افزارهای AI هستند که کم و زیاد نیست صدمه به ایمنی یا آزادی های انسان. به عنوان مثال ، الگوریتم های فیلتر کردن ایمیل یا هوش مصنوعی مورد استفاده در بازی های ویدئویی از این مقررات مستثنی هستند.

  اقدامات اجرایی شامل جریمه هایی در محدوده شش درصد فروش جهانی یک شرکت است. با این وجود ممکن است سالها طول بکشد تا هر چیزی که کشورهای عضو اروپا درگیر بحث هستند و جزئیات را چکش می زنند ، به نتیجه برسد.

خبرهای دیگر از صنعتی