خبر

 • تک بورد - مدیر مجوز فاش می کند که HDMI 2.1a به نمایشگاه CES 2022 می آید

  مدیر مجوز فاش می کند که HDMI 2.1a به نمایشگاه CES 2022 می آید


  25 روز و 17 ساعت قبل

  چرا مهم است: هفته گذشته، انجمن HDMI به روز رسانی دیگری را برای استاندارد HDMI 2.1 نشان داد که یک ویژگی HDR جدید را به موقع برای CES 2022 اضافه کرد. سردرگمی فعلی پیرامون مشخصات HDMI را کاهش نمی دهد.

  در 21 دسامبر، مدیر مجوز HDMI (HDMI LA) HDMI 2.1a را در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی قبل از نمایشگاه CES 2022 معرفی کرد. این استاندارد با یک ویژگی جدید به نام نگاشت تون مبتنی بر منبع (SBTM) ارائه می‌شود که به بهینه‌سازی سیگنال‌های HDR یادداشت‌های مرکزی TFT کمک می‌کند.

  HDMI LA توضیح می‌دهد که SBTM برخی از پردازش‌های HDR را که نمایشگر قبلاً مدیریت می‌کرده را تخلیه می‌کند. به تجهیزاتی که سیگنال را ارسال می کند. این به طور خاص برای رایانه های شخصی و بازی طراحی شده است و باید به دستگاه ها اجازه دهد تا گرافیک های HDR، SDR و پویا HDR را برای ایجاد تصویر مورد نظر توسعه دهندگان ترکیب کنند. اگر یک نرم‌افزار تصویر تصویر در تصویر SDR را در سیگنال HDR نمایش دهد یا اگر یکی از پنجره‌های رایانه شخصی از HDR استفاده می‌کند و دیگری از HDR استفاده نمی‌کند، ممکن است مفید باشد. Tone Mapping مبتنی بر منبع جایگزین فناوری‌هایی مانند HDR10 نمی‌شود.

  احتمالاً کاربران برای استفاده از HDMI 2.1a نیازی به خرید سخت‌افزار جدید نخواهند داشت. سازندگان احتمالاً SBTM را از طریق دستگاه‌ها و نمایش به‌روزرسانی‌های میان‌افزار اضافه خواهند کرد. هر کابل HDMI می تواند از این ویژگی پشتیبانی کند.

  https://techbord.com <b>مدیر</b> <b>مجوز</b> نشان می دهد که <b>HDMI</b> <b>2.1a</b> در حال آمدن به CES 2022

  The Verge گزارش می‌دهد که HDMI 2.1a در CES 2022 ظاهر می‌شود، اگرچه خود HDMI LA آنجا نخواهد بود. برگزارکنندگان قصد دارند این رویداد را به‌جای نمایشگاه CES 2021 به صورت حضوری برگزار کنند. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها به دلیل نگرانی در مورد نوع Omicron کنار کشیده‌اند. تاکنون، مایکروسافت، اینتل، GM، AMD، و MSI از جمله کسانی هستند که برنامه های خود را لغو کرده اند.

  مانند سایر ویژگی های مرتبط با HDMI 2.1، SBTM برای دستگاه مورد نیاز نخواهد بود. برچسب HDMI 2.1a را حمل کنید. در اوایل این ماه فاش شد که هر دستگاهی که استاندارد HDMI 2.0 را برآورده می کند، می تواند به عنوان HDMI 2.1 و اکنون ظاهراً HDMI 2.1a نیز برچسب گذاری شود. این موضع گیج کننده HDMI LA همچنان معنای آن برچسب ها را زیر سوال می برد.


  تگ ها:

  مدیر , مجوز , hdmi , 2.1a , نمایشگاه , 2022


  v 19
خبرهای دیگر از صنعتی