خبر

 • تک بورد - مدیر عامل شرکت Qualcomm در مورد بحران نیمه هادی ، خرید Arm از انویدیا

  مدیر عامل شرکت Qualcomm در مورد بحران نیمه هادی ، خرید Arm از انویدیا
  2 روز و 18 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ کریستیانو آمون ، رئیس 50 ساله برزیل کوالکام ، در ژوئن امسال تنها چهارمین مدیر عامل در تاریخ 36 ساله غول فناوری خواهد بود. وی اخیراً مصاحبه ای گسترده درباره وضعیت صنعت از کمبود تراشه گرفته تا تسخیر Arm توسط انویدیا انجام داده است. برخی از نکات برجسته در اینجا وجود دارد.

  آمون در گفتگو با CNET از جدی بودن مشکلات ناشی از کمبود تراشه در حال حاضر در سراسر جهان ابراز نکرد. وی گفت: "اگر از من سال كنید ،" چه چیزی مرا در شب بیدار می كند؟ "در حال حاضر [این] این بحران زنجیره تأمین است كه در صنعت نیمه هادی داریم".

  کوالکام برای ساخت بیشتر تراشه های خود به شرکت هایی مانند TSMC و سامسونگ اعتماد می کند. اگرچه این کار می تواند راحت باشد ، اما همچنین مجموعه ای از مسائل خاص خود را به همراه دارد: سامسونگ هنوز در حال کار است تا کارخانه خود در آستین ، تگزاس را به سطح تولید عادی برگرداند ، اما پس از آنکه هوا به دلیل بستن موقتی هوا بستگی داشت. این کارخانه تراشه هایی برای بخش LSI ، تسلا و کوالکام خود درست می کند.

  درمورد اینکه آیا کوالکام برای تولید هرگز کارخانه های خود را ساخت؟ Snapdragon SoC ، آمون گفت: "ما در طراحی تراشه بسیار ماهر هستیم و در اجرای فن آوری های بسیار سریع نوآوری نیز بسیار ماهر هستیم ... ساخت نیمه هادی ها کاملاً متفاوت است."

  ما می دانیم که همه چیز از صنعت خودرو گرفته تا سخت افزار رایانه و کنسول های بازی ، اثرات کمبود نیمه هادی جهانی را احساس کرده است. گزارش ها ادعا می کنند که ممکن است تا سال 2022 دوام بیاورد ، اما آمون خوش بینانه تر است.

  "با رسیدن به پایان سال 2021 ، این وضعیت بهتر خواهد شد" "اما اهمیت این امر جلب توجه و اطمینان از وجود زنجیره تأمین قوی [است] و سرمایه گذاری در ... از طریق تعدادی از فناوری ها انجام می شود." / p>

  در جای دیگر ، آمون بر اهمیت مستقل ماندن بازو تأکید کرد. کوالکام یکی از چندین شرکتی است که به صورت علنی با خرید 40 میلیارد دلاری انویدیا برای طراح تراشه های انگلستان مخالفت کرده و از نهادهای نظارتی خواسته است تا درباره مفاهیم ضد انحصاری معامله نگاه عمیق تری داشته باشند. کوالکام نگران است که انویدیا بتواند قسمتهای حیاتی مالکیت معنوی Arm را حفظ کند.

  "نقطه قوت نقشه راه Arm استقلال آن است " ، آمون گفت. "انویدیا نیازی به خرید Arm برای انجام کاری که آنها گفته اند قرار است انجام دهد. " او معتقد است که انویدیا برای رقابت با معماری x86 اینتل نیازی به خرید Arm ندارد.

  < آمون افزود: "اکوسیستم های بازو رشد می کنند ... و رقابت باورنکردنی در سرتاسر جهان ایجاد می کنند زیرا مستقل هستند". آمون اضافه کرد.

خبرهای دیگر از صنعتی