خبر

 • تک بورد - محموله های رایانه ای در Q2 2021 به رشد خود ادامه دادند ، اما علائم نشان می دهد تقاضا در حال کاهش است

  محموله های رایانه ای در Q2 2021 به رشد خود ادامه دادند ، اما علائم نشان می دهد تقاضا در حال کاهش است
  3 روز و 12 ساعت قبل

  بیماری همه گیر Covid-19 شاهد رونق بی سابقه فروش صنعت فناوری بود. به طور خاص تقاضا برای رایانه های شخصی در کل سال 2020 منفجر شد ، در حالی که محموله های جهانی در Q4 رشد 26.1 درصدی را نشان می دهند. اکنون که سال جدید به خوبی در حال انجام است ، رشد جهان همچنان قدرتمند است اما با سازگاری جهان با زندگی در ویروس کرونا ، رشد بسیار مطلوبی دارد.

  هیچ یک از اینها واقعاً تعجب آور نیست - نه آمار عملکرد عالی 2020 و نه تعداد کم 2021. اواسط سال 2020 زمانی است که دولت ها ، شرکت ها و مدارس برای جلوگیری از گسترش Covid-19 سیاست های یادگیری و کار از راه دور را شروع می کنند. این امر افراد و سازمانها را وادار به خرید دسته جمعی ماشین آلات جدید و افزایش فروش کرد.

  اکنون ، به نظر می رسد تقاضا تا حدودی سرد شده است. بر اساس گزارش جدید IDC ، این صنعت نسبت به Q2 امسال 13.2 درصد رشد کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال 2020 است. با این حال ، رشد 13 درصدی بسیار کمتر از تقریبا 56 درصد و 25.8 درصد است (هر دو نسبت به سال گذشته) سال) به ترتیب در Q1 2021 و Q4 2020 شاهد بودیم. IDC معتقد است که این اختلاف تقاضا می تواند شاخص اولیه ای باشد که نشان می دهد خریداران پس از تقریباً یک سال خرید "تهاجمی خرید رایانه" ، شروع به تنظیم اولویت های هزینه های خود می کنند

   https://techbord.com حمل و نقل رایانه در Q2 2021 به رشد خود ادامه داد ، اما علائم نشان می دهد تقاضا کاهش می یابد

  البته ، دلایل دیگری نیز وجود دارد به غیر از تقاضای کمتری که ممکن است باعث کاهش رشد شود. همانطور که IDC اشاره می کند ، صنعت نوت بوک با کمبود عرضه قابل توجهی روبرو شده است و سهام موجود برای کاربران نهایی را تحت تأثیر قرار می دهد. گرچه دستگاه های دسک تاپ تا حدودی پیشرفت بیشتری دارند ، اما از کمبودهای مربوط به همه گیری نیز در امان نمانده اند (و گرفتن قطعات جداگانه با قیمت مناسب احساس احمقانه می شود).

  آیا فصل تعطیلات تقاضا را دوباره زنده کنید یا رشد حتی بیشتر کاهش خواهد یافت؟ در حال حاضر ، فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم صنعت چگونه بقیه 2021 را اداره می کند.

  در مورد عملکرد خاص شرکت ، IDC Lenovo ، HP ، Dell ، Apple و Acer را در رده های برتر قرار می دهد 5 لیست برای بارگیری رایانه در سراسر جهان "سنتی". Lenovo در Q2 2021 کمی بیش از 20 میلیون واحد حمل کرده است ، HP با 18 میلیون واحد فروش عقب مانده است.

  Dell با پشت سر گذاشتن تقریبا 14 میلیون دستگاه ، دوباره عقب است و از نظر آماری اپل و ایسر تقریباً با هم گره خورده اند. هر کدام 6 میلیون محموله.

خبرهای دیگر از صنعتی