خبر

 • تک بورد - قفل شدن مجدد در آسیا عرضه قطعات سرامیکی مهم علاوه بر چیپس را تهدید می کند

  قفل شدن مجدد در آسیا عرضه قطعات سرامیکی مهم علاوه بر چیپس را تهدید می کند
  19 روز و 16 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: هر زمان که CPU ، GPU یا دستگاه تلفن همراه جدیدی معرفی شود ، تراشه ها ستاره نمایش هستند ، اما یک م componentلفه وجود دارد که به همان اندازه مهم است اما معمولاً نادیده گرفته می شود مگر اینکه کمبودی تهدیدی برای مشکلات تولید ایجاد کند. این جزء خازن متواضع است که تقریباً در هر دستگاهی که از برق استفاده می کند استفاده می شود.

  کمبود همه چیز ، از تراشه های پیشرفته گرفته تا تراشه های درایور صفحه نمایش 1 دلاری که تقریباً از هر دستگاه دیجیتالی مورد استفاده ما استفاده می کند ، غم و اندوه زیادی را در صنعت فناوری و خودرو ایجاد کرده است. به نظر می رسد بدتر می شود زیرا عفونت های Covid-19 تولید قطعات الکترونیکی اساسی تر موجود در هر دستگاه الکترونیکی را تهدید می کند.

  طبق گزارش وال استریت ژورنال ، خازن ها جدیدترین قطعه الکترونیکی که عرضه در آن کم است در حالی که تقاضا قوی تر از همیشه می شود. به طور خاص ، این در مورد خازن های سرامیکی چند لایه (MLCC) است که در بسیاری از کاربردهای مختلف ، به ویژه صفحات مدار چاپی با چگالی بالا استفاده می شود. اجزای کوچک تحت CPU رومیزی یا برش در پشت کارت گرافیک MLCC هستند که نقش آنها اطمینان از ولتاژ ثابت در هنگام افزایش مصرف برق است.

   https://techbord.com تجدید قفل شدن در آسیا تامین قطعات سرامیکی مهم علاوه بر چیپس را تهدید می کند

  به عبارت دیگر ، MLCC ها " اسب کار "هستند "صنعت قطعات الکترونیکی ، و آنها برای عملکرد پایدار همه چیز ، از پوشیدنی ها ، تلفن ها ، رایانه های لوحی ، کنسول ها ، قطعات کامپیوتر ، سرورها ، ماشین های برقی و تقریباً هر چیز دیگری که از برق استفاده می کند ، حیاتی هستند.

  در ماه ژوئن ، قرنطینه در مالزی و فیلیپین در حال حاضر نگرانی زیادی را در مورد تأثیرات احتمالی بر عرضه محدود MLCC ایجاد کرده است. طی چند هفته گذشته ، شرکت هایی مانند موراتا و سامسونگ ، که بزرگترین تولید کنندگان این قطعات هستند ، هشدار داده اند که در صورت ادامه قرنطینه های منطقه ای ، ظرفیت تولید و برنامه حمل و نقل آنها برای MLCC های درجه یک به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد.

خبرهای دیگر از صنعتی