خبر

 • تک بورد - فیس بوک NEC را برای ساخت یک کابل فیبر نوری زیر دریا بین اروپا و ایالات متحده استخدام می کند

  فیس بوک NEC را برای ساخت یک کابل فیبر نوری زیر دریا بین اروپا و ایالات متحده استخدام می کند
  10 روز و 5 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: فیس بوک مدت هاست به دنبال راه هایی برای افزایش دسترسی و کیفیت دسترسی به اینترنت در سراسر جهان است. سالها پیش ، غول رسانه های اجتماعی حتی یک هواپیمای عظیم و مجهز به انرژی خورشیدی را توسعه داد که می تواند اینترنت پرسرعت را به مناطق محروم ارائه دهد. این پروژه در سال 2018 از بین رفت ، اما فیس بوک اکنون ایده جدیدی را دنبال می کند: یک کابل غول پیکر فیبر نوری که بین اروپا و ایالات متحده ا

  هدف این طرح بهبود سریع سرعت انتقال داده بین دو منطقه است. این کابل از 24 جفت فیبر تشکیل شده است ، با قابلیت انتقال "نیم Petabit در ثانیه". "سیستم کابل زیر دریایی نوری " در نوع خود تکرار می شود.

  فیس بوک خود این کابل را نخواهد ساخت - تخصص و زیرساخت لازم برای این کار را ندارد. در عوض ، این شرکت تصمیم گرفته است این کار را با NEC (که قبلاً به نام شرکت الکترونیکی نیپون شناخته می شد) ، یک شرکت چند ملیتی ژاپنی که در این نوع فناوری تخصص دارد ، منعقد کند. در واقع ، این شرکت بزرگ ادعا می کند که تا به امروز بیش از 300000 کیلومتر کابل فیبر نوری ساخته است و "تقریبا 8 بار روی زمین گسترده شده است "

   https://techbord.com فیس بوک NEC را برای ساختن یک کابل فیبر نوری زیر دریا بین اروپا و آمریکا استخدام می کند

  خود فیس بوک گفته است که کابل "200 برابر بیشتر از ظرفیت اینترنت " نسبت به سایر کابل های اقیانوس اطلس ساخته شده در دهه 2000 ، اما البته ، ما باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا این امر صحت دارد یا خیر.

  مشخص نیست چگونه تکمیل آخرین پروژه NEC به طول خواهد انجامید. ما با شرکت تماس می گیریم تا ببینیم آیا تیم روابط عمومی آن مایل است برآوردی به ما بدهد یا خیر ، و اگر این خبر را بشنویم ، این مقاله را به روز خواهیم کرد.

  به هر حال ، فیس بوک هدف در اینجا تحسین برانگیز است ، اگرچه مطمئناً هیچ دلیلی برای جهان به وجود نیاورده است که معتقد باشد مقاصد آن کاملاً نوع دوستانه است - به ویژه با توجه به مشاجرات افشاگران که اخیراً درگیر آن شده است.

خبرهای دیگر از صنعتی