خبر

 • تک بورد - فیس بوک می گوید از ممنوعیت جمع آوری داده های اضطراری صادر شده در آلمان بر اساس قوانین WhatApp چشم پوشی خواهد کرد

  فیس بوک می گوید از ممنوعیت جمع آوری داده های اضطراری صادر شده در آلمان بر اساس قوانین WhatApp چشم پوشی خواهد کرد
  1 روز و 13 ساعت قبل

  سیب زمینی داغ: آلمان فیس بوک را از جمع آوری داده ها درباره کاربران واتس اپ در مرزهای خود منع کرده است. کمیسیون حفاظت از داده ها و آزادی اطلاعات هامبورگ (HmbBfDI) ادعا می کند که سیاست های جدید جمع آوری داده های این برنامه و تلاش گسترده فیس بوک برای جلب رضایت کاربران از پذیرش آنها ، مقررات عمومی محافظت از داده ها (GDPR) را نقض می کند.

  یوهانس کاسپار ، کمیسار HmbBfDI ، در بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت که فیس بوک سابقه سو abuse استفاده از حریم خصوصی کاربران را دارد و به رسوایی کمبریج آنالیتیکا و انتشار 500 میلیون رکورد اخیر اشاره کرد. فوری تر ، کاسپار می ترسد که سیاست های تبلیغاتی واتس اپ کمتر از شفافیت در انتخابات آلمان در ماه سپتامبر تأثیر بگذارد.

  "رسوایی های محافظت از داده های چند سال گذشته از \" کمبریج آنالیتیکا "تا کاسپار گفت ، نشت اطلاعاتی که اخیراً شناخته شده است و بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک را تحت تأثیر قرار داده است ، میزان و خطرات پروفایل گسترده را نشان می دهد. "این نه تنها بر حریم خصوصی افراد بلکه بر امکان استفاده از نمایه ها برای تأثیرگذاری در تصمیم گیری رای دهندگان به منظور دستکاری تصمیمات دموکراتیک تأثیر می گذارد. با توجه به نزدیک به 60 میلیون کاربر واتس اپ با توجه به انتخابات آتی فدرال در آلمان در سپتامبر 2021 ، خطر کاملاً مشخص تر است ، زیرا اینها پس از تأثیرگذاری بر ایجاد نظر در تبلیغات فیس بوک ، خواسته ها را برانگیخته می کند. "

  HmbBfDI دستور داده اضطراری سه ماهه در مورد داده های WhatsApp صادر کرده است مجموعه. در همین حال ، از کمیته محافظت از داده های اروپا (EDPC) خواسته است تا پرونده را در "سطح اروپا" تعیین کند. اگر EDPC تشخیص دهد که WhatsApp GDPR را نقض می کند ، ممنوعیت دائمی تری که برای کشورهای عضو اعمال می شود نیز به عنوان آلمان ، احتمالاً تا زمانی که WhatsApp سیاست های خود را تغییر ندهد ، قابل اجرا خواهد بود.

  فیس بوک هرگونه تخلف را انکار می کند. سخنگویی به بلومبرگ گفت که دستور اضطراری کمیسیون براساس "" سو fundamental تفاهم اساسی "در مورد شرایط و واتس اپ است. فیس بوک قصد دارد قوانین جدید را علیرغم این ممنوعیت اجرا کند.

  فیس بوک تهدید کرد که اگر کاربران با این شرایط موافقت نکنند ، حسابهای کاربران را حذف خواهد کرد. با این حال ، پس از واکنش شدید ، غول رسانه های اجتماعی با تهدید تماس گرفته و تصمیم گرفت بجای آن کاربر را با پنجره های رضایت دهنده آزار دهنده بمباران کند. ادامه نادیده گرفتن "یادآوری ها \" منجر به از دست رفتن تدریجی برنامه ویژگی های اصلی می شود تا اینکه همه موارد بی فایده باشد. کاربران تا 15 مه فرصت دارند که با شرایط جدید موافقت کنند.

  این اولین بار نیست که کاسپار با واتس اپ سر و کله می زند. در سال 2016 ، کمیساریا خواستار جلوگیری از جمع آوری اطلاعات کاربران از واتس اپ توسط فیس بوک شد. در این صورت ، فیس بوک با آلمان کار کرد تا مسائل را اتو کند. به نظر نمی رسد که این بار بستر رسانه های اجتماعی مایل به همکاری باشد.

  اعتبار تصویر: سراج احمد

خبرهای دیگر از صنعتی