خبر

 • تک بورد - فیسبوک به دنبال رد دعوی ضد تراست FTC برای دومین بار است

  فیسبوک به دنبال رد دعوی ضد تراست FTC برای دومین بار است
  17 روز و 7 ساعت قبل

  فیس بوک بار دیگر از قاضی خواسته است تا شکایتی را که از طرف کمیسیون تجارت فدرال علیه آن مطرح شده است ، رد کند. غول رسانه های اجتماعی استدلال می کند که شکایت FTC مبنی بر اینکه دارای قدرت انحصاری در بازار است هیچ "مبنای واقعی" ندارد.

  FTC در ابتدا دسامبر گذشته شکایت خود را به امید لغو خرید فیس بوک از Instagram و WhatsApp ارائه کرد. ادعا می شود که این خریدها به رقابت آسیب می رساند و به مصرف کنندگان گزینه های کمی برای شبکه های اجتماعی شخصی می دهد. همچنین تبلیغات با انتخاب رقابتی کمتری روبرو می شوند.

  فیس بوک با استدلال اینکه اتهامات بی اساس است و ثابت نمی کند که این شرکت دارای قدرت انحصاری است ، پرونده را رد کرد. در ماه ژوئن ، یک قاضی با فیس بوک موافقت کرد و گفت که این پرونده "از نظر قانونی ناکافی " است. با این حال ، او به FTC اجازه داد تا یک شکایت اصلاح شده را که در ماه اوت ارائه کرده است ، برگرداند.

  پرونده جدید اتهامات را تغییر نداد در عوض ، FTC تصمیم گرفت جزئیات بیشتری در مورد رفتار ادعایی ارائه دهد. ادعا می شود که فیس بوک این شرکتها را برای از بین بردن رقابتی که به عنوان "تهدید وجودی " تلقی می شد خریداری کرد.

  https:/ /techbord.com فیس بوک به دنبال رد دعوی FTC ضد انحصار برای دومین بار

  " فیس بوک فاقد مهارت و استعداد فنی برای زنده ماندن از انتقال به تلفن همراه بود ، "گفت سرپرست دفتر رقابت FTC هالی ودووا. "پس از شکست در رقابت با مبتکران جدید ، فیس بوک به طور غیرقانونی آنها را خریداری یا دفن کرد وقتی که محبوبیت آنها به یک تهدید وجودی تبدیل شد. این رفتار از نظر رقابتی کمتر از آن چیزی نیست که اگر فیس بوک به رقیبان برنامه های در حال ظهور رشوه داده بود تا رقابت نکنند. "

  FTC شکایت اصلاح شده را در روز دوشنبه ثبت کرد. واشنگتن پست یادآور می شود ، فیس بوک استدلال خود را تکرار کرد که کمیسیون "هنوز هیچ دلیل واقعی برای ادعای قدرت انحصاری ندارد ". اگر قاضی برای دومین بار شکایت خود را رد کند ، بعید است که FTC فرصتی دیگر برای رد شدن پیدا کند. با این اوصاف ، این فقط یک پیروزی کوچک برای بستر رسانه های اجتماعی خواهد بود.

  در ماه ژوئن ، تنظیم کننده های اروپایی یک تحقیق ضد تراست را آغاز کردند که در مورد ادعای شرکت در جمع آوری داده های تبلیغ کنندگان رقیب برای ارائه اطلاعات بود. این یک مزیت در تبلیغات طبقه بندی شده است. علاوه بر این ، اخیراً یک افشاگر ظاهر شده است که ادعا می کند این شرکت به افراد VIP اجازه می دهد قوانین خود را نقض کنند و از تأثیرات نامطلوب سلامت روانی اینستاگرام بر نوجوانان آگاه است.

  اعتبار تصویر: برنامه فیس بوک توسط برت جردن ، زاک توسط آنی اسپرات

خبرهای دیگر از صنعتی