خبر

 • تک بورد - فورد و جنرال موتورز برنامه‌های خود را برای توسعه تراشه‌ها در میان کمبود مداوم نیمه‌رساناها اعلام کردند

  فورد و جنرال موتورز برنامه‌های خود را برای توسعه تراشه‌ها در میان کمبود مداوم نیمه‌رساناها اعلام کردند
  19 روز و 21 ساعت قبل

  کمبود مداوم تراشه آنقدر برای صنعت خودروسازی دردسر ایجاد کرده است که دو نام بزرگ دیترویت اکنون تصمیم گرفته اند وارد توسعه تراشه شوند. اگرچه تمرکز اولیه بر تقویت روابط با سازندگان تراشه های موجود برای مقابله با کمبودهای کوتاه مدت است، فورد به دنبال بهبود عرضه و کسب استقلال با توسعه نیمه هادی داخلی در آینده است.

  در سال جاری چندین مورد گزارش شده است که وسایل نقلیه جدیدی در نمایندگی‌های خودرو و پارکینگ‌ها انباشته شده‌اند، همه به ظاهر مناسب جاده هستند، اما در نهایت برای مصرف‌کنندگان غیرقابل رانندگی هستند، زیرا سازنده نمی‌توانست تراشه تهیه کند. برای گذاشتن به موقع داخل در همین حال، برخی دیگر مجبور به فروش خودروهای بدون صفحه نمایش لمسی کارآمد شده‌اند.

  در میان خودروسازان آمریکایی، فورد یکی از بدترین آسیب‌دیدگان از بحران جاری تراشه بود که منجر به انباشت ده‌ها هزار پیکاپ F-150 شد. در جاده سریع کنتاکی در حال حاضر، WSJ گزارش می دهد که این خودروساز، در کنار جنرال موتورز، در تلاش برای کاهش محدودیت های عرضه و به دست آوردن کنترل بیشتر بر این جزء حیاتی، در حال توسعه تراشه است.

  https://techbord.com فورد و جنرال موتورز برنامه‌های خود را برای توسعه تراشه‌ها در بحبوحه کمبود مداوم نیمه‌هادی‌ها اعلام کردند

  فورد که اخیراً سرپرست پروژه خودروی اپل را به خدمت گرفته است، برنامه های تولید خودروهای برقی خود را افزایش داد و همکاری تازه اعلام شده آن با GlobalFoundries برای توسعه تراشه ها می تواند به طور بالقوه مسیر تولید خودرو را هموار کند.

  چاک گری، معاون نرم افزار و کنترل های جاسازی شده خودرو فورد، می گوید این توافق نامه است. تا حدودی به منظور بهبود منابع کوتاه مدت است و این شرکت با همکاری GlobalFoundries تراشه های سطح بالاتر را برای وسایل نقلیه آینده توسعه خواهد داد.

  https://techbord.com فورد و جنرال موتورز برنامه‌های خود را برای توسعه تراشه‌ها در میان کمبود مداوم نیمه‌هادی‌ها اعلام کردند

  GM، در همین حال، همچنین با کوالکام و NXP Semiconductors برای تولید تراشه قراردادهایی منعقد کرده است. این خودروساز تخمین می زند که تقاضای نیمه هادی ها طی چند سال آینده دو برابر شود و می گوید که قصد دارد سه خانواده تراشه های هسته ای با معماری مشابه برای افزایش کمیت و کیفیت نیمه هادی ها توسعه دهد.

  جالب است که ببینیم آیا خودروسازان می توانند توسعه دهند یا خیر. یک رویکرد عمودی تر شبیه تسلا به تولید خودرو در آینده و شاید کوتاه کردن بحران تراشه که انتظار می رود چند سال دیگر ادامه یابد.

خبرهای دیگر از صنعتی