فروش ایستگاه های کاری رایانه شخصی در سال 2022 2.1 درصد رشد کرد، اما سال 2023 سال سختی خواهد بود.

در اوایل سال جاری، IDC اعلام کرد که فروش جهانی رایانه های شخصی در سال 2022 28 درصد کاهش یافته است. با این حال، بازار ایستگاه های کاری رایانه های شخصی جانوری کاملاً متفاوت است که علیرغم رکود توانسته رشد کند.

آخرین اعداد ارائه شده توسط International Data Corporation (IDC) تصویری تلخ و شیرین از بازار ایستگاه های کاری رایانه های شخصی را به تصویر می کشد. این بخش در سال 2022 رشد کرد و در ابتدای سال "شتاب قوی" را تجربه کرد در حالی که سه ماهه آخر را با اشباع و واقعیت اقتصادی سخت‌تر به پایان رساند.

به گفته IDC، در کل سال، بازار تجربه کرده است. رشد 2.1 درصدی با نزدیک به 7.7 میلیون دستگاه - یک نتیجه رکوردشکنی در مقایسه با 7.5 میلیون دستگاه در سال 2021. برخلاف سال گذشته، زمانی که کار از راه دور و در خانه به پذیرش بی‌سابقه ایستگاه کاری سیار در میان همه‌گیری کووید-19 فشار آورد، دستاوردهای سال 2022 از «بازیابی ایستگاه کاری رومیزی» (به دلیل بازگشت کارمندان به دفتر) حاصل شد، در حالی که بخش تلفن همراه کسب‌وکار ثابت ماند.

بین سه ماهه سوم سال 2021 و سه ماهه دوم جی چو، مدیر تحقیقات IDC، گفت: در سال 2022، بازار ایستگاه های کاری رایانه های شخصی چهار فصل متوالی را با محموله های بیش از دو میلیون واحد تجربه کرد. چو گفت: نتیجه ای "بسیار فراتر از هنجارهای تاریخی" که در نهایت ثابت شد "در مواجهه با بودجه های فشرده و تورم مداوم، ناپایدار است".

https://techbord.com محموله های ایستگاه های کاری رایانه های شخصی در سال 2022 2.1 درصد رشد کرد، اما سال 2023 سال سختی خواهد بود

(برای گسترش کلیک کنید)

IDC همچنین داده‌هایی را برای پنج شرکت بزرگ در بازار ایستگاه‌های کاری ارائه می‌دهد و Dell در صدر قرار دارد نقطه ای و 41.4 درصد از سهم بازار. در پایان سال 2022، شرکت مستقر در تگزاس به لطف یک "رویکرد سنجیده" برای مدیریت موجودی، 6.4 درصد رشد کرد و حدود 3.1 میلیون ایستگاه کاری ارسال کرد. شرکت HP با تمرکز مداوم بر عوامل شکل تلفن همراه در رتبه دوم قرار گرفت (+ 1.2 درصد نسبت به سال گذشته)، در حالی که فروشنده رتبه سوم Lenovo رشد منفی (-3.2 درصد) را به دلیل کاهش تقاضا برای پرمیوم و ارزش خود تجربه کرد. مدل های سطحی.

شرکت تایوانی ایسوس برای حفظ جایگاه کوچکتر خود در فضای ایستگاه های کاری دسکتاپ (+24.3 درصد سالانه برای 0.3 درصد سهم بازار) NEC را برای چهارمین جایگاه پشت سر گذاشت، در حالی که شرکت ژاپنی NEC بدترین کسب و کار را متحمل شد. نتایج (22.7- درصد، 0.3 درصد از سهم بازار) در رده پنجم قرار خواهد گرفت.

پس از خماری همه گیر و بازگشت به دفتر، IDC کاهش 4.2 درصدی محموله جهانی را برای سال 2023 پیش بینی می کند. IDC گفت: بازار ایستگاه های کاری باید خنک شود، در حالی که شرکت ها تمرکز خود را بر روی تسویه موجودی و "انضباط بودجه" تغییر می دهند. شرکت تحقیقات بازار نتیجه گرفت، با این حال، محموله‌ها باید در سال‌های 2024 و 2025 به بهبودی کامل بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *