خبر

 • تک بورد - غول های فناوری ائتلافی را تشکیل می دهند تا از دولت ایالات متحده برای تأمین بودجه نیمه هادی لابی کنند

  غول های فناوری ائتلافی را تشکیل می دهند تا از دولت ایالات متحده برای تأمین بودجه نیمه هادی لابی کنند
  1 روز و 13 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ کمبود مداوم نیمه هادی باعث شده است که شرکتهایی که تراشه می سازند و از آنها استفاده می کنند ، گروه لابی جدیدی را تشکیل می دهند که وظیفه آنها فشار آوردن به دولت برای تأمین بودجه فدرال است که برای پیشبرد تحقیق و تولید تراشه در ایالات متحده استفاده می شود.

  ائتلاف نیمه هادی ها در آمریکا (SIAC) یک اتحاد بین بخشی از شرکت ها است که اختلافات خود را برای منافع بیشتر کنار می گذارند. اعضا شامل اپل ، سیسکو ، دل ، گوگل ، مایکروسافت ، AMD ، اینتل ، IBM ، انویدیا ، کوالکام و سامسونگ هستند ، فقط چند مورد را نام ببرید.

  لیست گسترده ای از اعضای را می توانید در وب سایت SIAC پیدا کنید ، اما به طور خلاصه ، تقریباً هر شرکت بزرگ فناوری امضا کرده است. ائتلاف در وب سایت خود اعلام کرد که از کنگره و رئیس جمهور بایدن می خواهد 50 میلیارد دلار برای قانون CHIPS دو جانبه برای آمریکا تأمین کند. در بیانیه مطبوعاتی درباره این موضوع به تاریخ 11 مه 2021 ، در بخشی از متن آمده است:

  "کمبود فعلی نیمه هادی ها بر طیف گسترده ای از صنایع در سراسر اقتصاد تأثیر می گذارد. برای رفع این مشکل در کوتاه مدت ، دولت باید از مداخله خودداری کند زیرا صنعت برای اصلاح عدم تعادل عرضه و تقاضای فعلی باعث کمبود آن می شود. اما برای بلند مدت ، بودجه قوی قانون CHIPS به آمریکا كمك می كند تا ظرفیت اضافی لازم را برای داشتن زنجیره تأمین انعطاف پذیرتر برای اطمینان از وجود فن آوری های حیاتی در صورت نیاز به آنها فراهم سازد. "

  SIAC همچنین اشاره می كند كه سهم ظرفیت تولید نیمه هادی جهانی در ایالات متحده از 37 درصد در سال 1990 به فقط 12 درصد امروز رسیده است که بیشتر به دلیل یارانه های قابل توجهی است که توسط کشورهای دیگر ارائه می شود. ائتلاف گفت ، سرمایه گذاری فدرال در تحقیقات نیمه هادی نیز به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی ثابت مانده است ، در حالی که دولت های دیگر برای تقویت توانایی های نیمه هادی خود سرمایه گذاری زیادی می کنند.

  اعتبار تصویر عکس مارکو ، استراتوس بریلاکیس

خبرهای دیگر از صنعتی