خبر

 • تک بورد - غول تولید هشدار می دهد که کمبود تراشه جهانی ممکن است تا سال 2023 ادامه یابد

  غول تولید هشدار می دهد که کمبود تراشه جهانی ممکن است تا سال 2023 ادامه یابد
  8 روز و 6 ساعت قبل

  رو به جلو: این خبری است که هیچ یک از ما نمی خواستیم بشنویم: فلکس ، سومین تولید کننده بزرگ قرارداد الکترونیکی در جهان ، می گوید که کمبود تراشه فعلی ممکن است تا سال 2023 ادامه داشته باشد. ؛ برخی در صنعت پیش بینی کرده اند که اوضاع تا پایان امسال بهتر خواهد شد ، در حالی که برخی دیگر می گویند این مسائل در سال 2022 حل خواهد شد.

  همانطور که توسط فایننشال تایمز گزارش شده است (از طریق 9to5Mac) ، مدیر ارشد تدارکات و زنجیره تأمین فلکس ، لین تورل ، گفت تولیدکنندگانی که برای نیمه هادی ها به آنها اعتماد دارند پیش بینی های خود را برای زمان کمبود تراشه عقب می اندازند بحران پایان می یابد.

  "با چنین تقاضای شدیدی ، انتظارات بسته به کالا از اواسط تا اواخر سال 2022 است. برخی از آنها انتظار دارند [کمبودها ادامه یابد] تا سال 2023. " اختلال در تقاضای بی سابقه و زنجیره تأمین ناشی از همه گیر ، رمزارزها و پوسته پوسته ها طوفان کاملی از مشکلات را به وجود آورده است که در آن دستیابی به کالاهای الکترونیکی و سخت افزاری مانند کارت های گرافیک ، به ویژه در MSRP تقریباً غیرممکن شده است. با ورود مجدد ذخایر به صحنه های آشفته ای از این دست در خرده فروشی ها منتهی می شود.

  صنعت خودرو به ویژه از طریق کمبود تراشه ، به ویژه فورد ، چوی و جیپ ، آسیب جدی دیده است. اپل کمبود آخرین iPads و MacBooks خود را پیش بینی می کند ، تلویزیون های هوشمند می توانند تحت تأثیر قرار بگیرند ، و گرفتن PlayStation 5 و Xbox Series X اکنون دشوار است ، اگر نه بیشتر ، مانند زمان کنسول های سال گذشته.

  https://techbord.com غول تولیدی هشدار می دهد که کمبود تراشه جهانی ممکن است تا سال 2023 ادامه یابد

  RTX 3080 Ti MSRP: 1200 دلار

  آنچه همه می خواهند بدانند این است ، چه زمانی بحران پایان می یابد؟ تعداد زیادی دیدگاه متضاد وجود دارد. TSMC معتقد است که این کار تا سال 2022 ادامه خواهد داشت ، همانطور که ایسر ، MarketWatch و سونی نیز دوام خواهند داشت ، اگرچه غول بازی "امیدوار" است که در نیمه دوم سال عرضه بهبود یابد. AMD که مجبور شده تراشه های گران قیمت را نسبت به پیشنهادات بودجه ای اولویت خود قرار دهد ، فکر می کند که اواخر سال 2021 وضعیت بهتر خواهد شد.

  با توجه به اینکه خشکسالی تایوان کمبود تراشه را تشدید کرده است ، واقعیت سخت این است که مدتی پیش خواهد بود که اوضاع به حالت عادی برگردد ، اما تصور اینکه تا سال 2023 برای خرید یک کارت گرافیک جدید در MSRP صبر کنید ، مطمئناً یک فکر افسرده کننده است.

خبرهای دیگر از صنعتی