خبر

 • تک بورد - طراحی جدید تراشه 2 نانومتری IBM نوید دهنده عملکرد بالاتر ، عمر بهتر باتری است

  طراحی جدید تراشه 2 نانومتری IBM نوید دهنده عملکرد بالاتر ، عمر بهتر باتری است
  6 روز و 19 ساعت قبل

  IBM از فناوری تراشه 2 نانومتری (nm) اول جهان رونمایی کرده است. طبق گفته غول فناوری ، پیش بینی شده است که طراحی جدید تراشه 2 نانومتری 45 درصد عملکرد بالاتر در مقایسه با پیشرفته ترین تراشه های گره 7 نانومتری امروز در همان سطح قدرت دارد. به طور متناوب ، تراشه می تواند پیکربندی شود تا در همان عملکرد تراشه های 7 نانومتری کار کند در حالی که 75 درصد انرژی کمتری مصرف می کند.

  IBM پیش بینی می کند که تلفن های هوشمند مبتنی بر فناوری جدید تراشه در مقایسه با گوشی های مبتنی بر 7nm می توانند چهار برابر بیشتر عمر کنند. لپ تاپ های دارای تراشه های 2 نانومتری می توانند وظایفی مانند ترجمه زبان را بهتر انجام دهند در حالی که وسایل نقلیه خودران می توانند با تشخیص سریعتر اجسام و زمان واکنش بهتر متوجه شوند ، استفاده از آنها را ایمن تر می کند. هیچ چیزی در مورد نامگذاری واقعاً شبیه همان چیزی نیست که انتظار دارید 2nm باشد. همانطور که توضیح می دهد:

  در گذشته ، ابعاد معادل معیار اندازه دو بعدی تراشه مانند 90nm ، 65nm و 40nm بود. با این وجود با ظهور طراحی ترانزیستور سه بعدی با FinFET ها و سایر موارد ، نام گره فرآیند اکنون تفسیری از طراحی "ترانزیستور 2D معادل" است.

  برخی از ویژگی های این تراشه به احتمال زیاد کم هستند ارقام موجود در نانومتر واقعی ، مانند لایه های محافظت در برابر نشت باله ترانزیستور ، اما مهم است که توجه داشته باشید که نحوه نامگذاری گره های فرآیند در حال حاضر قطع شده است.

  نقطه صحبت واقعی ، به تراکم ترانزیستور برمی گردد. IBM پیش بینی می کند که با فناوری جدید ، بتواند تا 50 میلیارد ترانزیستور را روی تراشه ای به اندازه ناخن انگشت خود جای دهد.

خبرهای دیگر از صنعتی