خبر

 • تک بورد - صنعت خودرو می تواند آثار کمبود تراشه را تا سال 2023 احساس کند

  صنعت خودرو می تواند آثار کمبود تراشه را تا سال 2023 احساس کند
  15 روز و 6 ساعت قبل

  در حالی که اکثر متخصصان فناوری معتقدند کمبود تراشه در نیمه دوم سال آینده کاهش می یابد ، تحلیلگران خودرو نگران هستند که صنعت آنها تا نیمه اول سال 2023 شاهد مرحله بهبودی نباشد.

  کمبود جهانی نیمه هادی ها توسط بسیاری از افراد احساس شده است ، از کسانی که شغل آنها مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفته است تا مصرف کنندگان با این سeringال روبرو شوند که چه زمانی می توانند کارت گرافیک/کنسول/هر چیزی با تراشه بخرند در آن یکی از سخت ترین ضربه ها صنعت خودرو بوده است ، که شرکت مشاور AlixPartners معتقد است تنها در سال 2021 مبلغ 210 میلیارد دلار متحمل ضرر خواهد شد - دو برابر مبلغ پیش بینی شده در ماه مه.

  طبق پیش بینی جدید IHS Markit (از طریق اخبار خودرو) ، کمبود موجودی و قیمت بالاتر احتمالاً تا نیمه اول سال 2023 گریبان گیر خودروسازان خواهد بود و در این مرحله وارد مرحله بازیابی می شود.

  بخشی از مشکل این است که تولیدکنندگان خودرو تولید خود را کاهش می دهند و سفارش تراشه های خود را در آغاز همه گیری کاهش دادند و چند ماه بعد که فروش دوباره شروع به افزایش کرد ، نتوانستند تأمین کنند.

  یک خبر خوب این است که IHS پیش بینی می کند منابع تراشه در نیمه دوم سال 2022 تثبیت شود. این بازه زمانی با آنچه لیزا سو ، ایسر ، ایکس باکس ، فیل اسپنسر و ... شرکت تحلیلگر IDC معتقد است. متأسفانه ، این بدان معناست که ما چندین ماه دیگر از این بحران بی سابقه در انتظار داریم.

  CNET می نویسد که بسیاری از افرادی که به دنبال خرید یک ماشین جدید هستند به دلیل چالش های ناشی از کمبود تراشه تسلیم می شوند. ، از جمله موجودی کم و هزینه های بالاتر - چیزی که کسانی که به دنبال خرید کارت گرافیک جدید هستند می توانند به آن مربوط شوند. این امر همچنین منجر به ناامیدی وفاداران به نام تجاری شده است که در جای دیگری به دنبال خودروهای جدید هستند. IHS پیش بینی می کند که ظرفیت تولید خودروسازان امسال 6.2 درصد کاهش یابد ، یعنی 5 میلیون خودرو کمتر در حال تولید است. تراشه.

خبرهای دیگر از صنعتی