خبر

 • تک بورد - شیائومی از دولت آمریكا به دلیل نامگذاری

  شیائومی از دولت آمریكا به دلیل نامگذاری "شركت نظامی كمونیست چین" شکایت كرد
  22 روز و 12 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ شیائومی پس از آنكه دولت دونالد ترامپ این شركت را به عنوان "یك شركت نظامی كمونیست چین" تعیین كرد و آن را در لیست سیاه قرار داد كه می تواند سرمایه گذاران آمریكایی را مجبور به واگذاری كند ، از دولت آمریكا شکایت می كند. این غول گوشی های هوشمند یکی از 9 شرکت چینی بود که در 15 ژانویه ، درست چند روز قبل از مراسم تحلیف جو بایدن ، به لیست سیاه پنتاگون اضافه شد.

  یک قانون در سال 1999 وزارت دفاع را ملزم به تهیه کاتالوگ شرکتهایی می کند که توسط ارتش آزادیبخش خلق تحت کنترل یا کنترل آن هستند. پنتاگون تاکنون 35 نام از جمله تراشه ساز SMIC و Huawei اضافه کرده است.

  شرکت هایی که در این لیست قرار دارند از نوامبر سال 2020 مشمول دستورالعمل اجرایی می شوند که تجارت و سرمایه گذاری آمریکایی ها را در شرکت ها ممنوع می کند. همچنین به آمریکایی های دارای دارایی دستور می دهد که سهام خود را ظرف مدت یک سال بفروشند.

  روز جمعه ، شیائومی با طرح یک دادخواست علیه وزارت خزانه داری و دفاعی ایالات متحده در دادگاه منطقه ای کلمبیا به آن پاسخ داد. این ادعا می کند که این نامگذاری "مغایر قانون اساسی است ، زیرا Xiaomi را از آزادی و حقوق مالکیت بدون برخورد صحیح قانون محروم می کند." به همین ترتیب ، این قانون اساسی پنجم قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند. شیائومی همچنین ادعا می کند که ممنوعیت سرمایه گذاری "صدمات جبران ناپذیری" به شرکت وارد خواهد کرد.

  "با قطع شیائومی از بازارهای سرمایه ایالات متحده ، تعیین و محدودیت های مربوطه به توانایی این شرکت آسیب می رساند. تجارت ، رشد و تأمین مالی تجارت خود ، فروش محصولات خود ، حفظ و رشد روابط تجاری خود و استخدام و نگهداری کارمندان ، "خوانده می شود دادخواست. سهام این شرکت از زمان اضافه شدن به لیست تا 14 درصد کاهش یافته است.

  شیائومی بارها هرگونه ارتباط با دولت یا ارتش چین را رد کرده است. "این شرکت تأیید می کند که متعلق به ارتش چین نیست ، تحت کنترل یا وابسته نیست و" یک شرکت نظامی کمونیست چینی "نیست که تحت NDAA تعریف شده باشد."

  < img alt = "" src = "https://techbord.com/picsbody/2102/2022-1.jpg " alt = "https://techbord.com شیائومی از دولت آمریكا به دلیل نامگذاری" شركت نظامی کمونیست چین " class = شکایت می کند "b-lazy ">

  شیائومی در Q4 (43.3 میلیون) در رتبه سوم فروش تلفن های هوشمند قرار دارد. همچنین بیشترین افزایش سال به سال (32 درصد) را تجربه کرده است. هواوی ، که در همان لیست سیاه و فهرست نهادهای وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار دارد ، شاهد کاهش 42.4 درصدی حمل و نقل تلفن YoY خود بود.

خبرهای دیگر از صنعتی