techbord.com سیستم عامل Chrome برای اولین بار از macOS جایگاه دوم سهم سالانه بازار را پشت سر می گذارد

TL؛ DR: ظاهراً همه گیر برای سیستم عامل Chrome Google خوب بوده است. سال گذشته با افزایش 4.4 درصدی کاربران خود ، از macOS اپل پیشی گرفت و مقام دوم سهم بازار سیستم عامل را به خود اختصاص داد. ویندوز نزدیک به پنج درصد بازار را از دست داد ، اما هنوز هم جای تعجب نیست که چشم انداز رایانه را کنترل کند.

بر اساس شماره های شرکت تحقیقات بازار International Data Corporation (IDC) ، سیستم عامل Chrome برای اولین بار در سال 2020 در پایگاه نصب کاربر از macOS پیشی گرفت. برای دهه ها ، ویندوز در بازار رایانه های شخصی خفه شده است و تغییری نکرده است. این مسابقه در طول تاریخ بین macOS ، Linux و اخیراً سیستم عامل Chrome بوده است.

Macs مدت مدیدی در سهم بازار جهانی مقام دوم را داشته اند. با این حال ، GeekWire گزارش داد که در سال 2020 ، سیستم عامل Chrome با 10.8 درصد از بازار جلو افتاد. Chromebook ها در گذشته سه ماهه Mac ها را شکست داده اند ، اما این اولین باری است که در پایان سال تعداد سیستم عامل متعلق به Google بیش از Apple است. این افزایش با توجه به افزایش سهم بازار Mac از 6.7 درصد در سال 2019 به 7.5 درصد در سال 2020 افزایش یافته است.

https://techbord.com سیستم عامل Chrome برای اولین بار از macOS در جایگاه دوم سهم سالانه بازار پیشی می گیرد

اگرچه هنوز به پایگاه نصب ویندوز نزدیک نیست ، رشد Chrome از 6.4 درصد تا 10.8 یک لقمه کوچک از دست مایکروسافت گرفت زیرا قطعه پای آن از 85.4 درصد در سال 2019 به 80.5 درصد در سال گذشته کاهش یافت. با این حال ، شایان ذکر است که سال 2020 از نظر فروش رایانه های شخصی دور از حد معمول بود. فروش عمومی رایانه به لطف تعداد زیادی که مجبور به کار در خانه شدند افزایش یافت. اما ممکن است ابزارهای آموزشی در قالب Chromebook در سال 2020 جایگزین استفاده در منازل و مشاغل شود.

بسیاری از مدارس از تخفیف های عمیقی که برای مربیان برای Chromebook ارائه می شود استفاده کردند. بیشتر مناطق موجودی خود را از Chromebook ارزان قیمت افزایش دادند تا تجهیزات را به کودکانی که ممکن است رایانه خود را نداشته باشند وام دهند ، بنابراین ممکن است تعداد سال گذشته تا حدودی کج باشد. باید دید که این روند تا کی ادامه دارد ، اما باید دید که تا زمان نوشتن این مقاله ، هنوز دانش آموزان زیادی در مدل های آموزش از راه دور ثبت نام کرده اند. ممکن است مدتی طول بکشد تا تقاضا به سطح نرمال تری برسد.

اعتبار تصویر: Chromebook توسط CC Photo Labs ، سهم بازار توسط GeekWire

سیستم عامل Chrome برای اولین بار از macOS جایگاه دوم سهم سالانه بازار را پشت سر می گذارد
industry/سیستم-عامل-chrome-برای-اولین-بار-از-macos-جایگاه-دوم-سهم.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com ظرف بخرید تا Republic Wireless و 200000 مشترک آن را به دست آورید
techbord.com Super Nintendo World سرانجام پس از تاخیر همه گیر در 18 مارس افتتاح می شود
techbord.com Modder حافظه را در GeForce RTX 3070 تا 16 GB دو برابر می کند
techbord.com یک مک پرو 64 هسته ای با قیمت 19000 دلار + شایعه وارد سال آینده
techbord.com Moviemakers از سرویس VPN به دلیل ارتقا and و تسهیل دزدی دریایی شکایت می کنند
techbord.com گزارش شده است که نقشه راه AR / MR اپل از سه مرحله شامل روکش ، عینک و لنزهای تماسی تشکیل شده است.
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.