خبر

 • تک بورد - سود فاکسکان ناامید کننده است ، اما تولید کننده بزرگ هدف خود را بر روی وسایل نقلیه الکتریکی قرار داده است

  سود فاکسکان ناامید کننده است ، اما تولید کننده بزرگ هدف خود را بر روی وسایل نقلیه الکتریکی قرار داده است
  13 روز و 3 ساعت قبل

  تأثیر همه گیری در تجارت فاکسکان تا سه ماهه چهارم سال 2020 ادامه داشت و کمبود تراشه های مداوم چشم انداز آن را برای سال جاری کاهش می دهد. با این حال ، غول سازنده تایوانی انتظار دارد که درآمد خود برای سال 10 درصد رشد کند و نسبت به توانایی بهبود زنجیره تامین در اوایل سال 2022 خوش بین است.

  شرکت مادر فاکسکان ، Hon Hai Precision Industry امروز نتایج ناامید کننده ای را برای سه ماهه گذشته گزارش کرد ، که بخشی از آن را تلاش سریع آن برای ساخت اتومبیل های برقی توضیح می دهد. برای سه ماه منتهی به دسامبر 2020 ، درآمد خالص فاکسکان 1.6 میلیارد دلار بود که نه تنها تخمین متوسط ​​1.76 میلیارد دلاری پیش بینی شده توسط تحلیلگران را از دست می دهد ، بلکه 3.7 درصد کاهش را نسبت به سه ماهه مشابه سال 2019 نشان می دهد. از طرف دیگر ، این میزان در سه ماهه اول سال 2020 افزایش 15 درصدی داشته و نزدیک به پیش بینی خود شرکت است.

  رئیس و مدیرعامل فاکسکان یانگ لیو هنگام تماس سرمایه گذار با این شرکت گفت: درآمد بیشتر سال 2020 توسط تولید آیفون 12 اپل و همچنین فروش بسیار زیاد رایانه ، در بخش کمی تأمین شد. اما با کم شدن تراشه در اواخر سال ، این شرکت نظارت دقیق تری بر زنجیره تأمین آغاز کرد. لیو توضیح داد که تأثیر باید به کمتر از 10 درصد سفارشات مشتری محدود شود و این شرکت با احتیاط خوش بینانه باقی می ماند.

  کمبود جهانی تراشه به عنوان زنجیره تأمین احتمالاً تا سال 2022 ، حتی احتمالاً طولانی تر ، ادامه خواهد داشت. در شرایط ناخوشایندی که خشکسالی ، طوفان برفی ، معدن کاران رمزنگاری و اشتهای زیاد برای اتومبیل ها به بزرگترین ریخته گری تراشه ها آسیب وارد کرده اند ، علائم کمی از بهبود را نشان می دهد.

خبرهای دیگر از صنعتی