خبر

 • تک بورد - سهم پردازنده دسک تاپ AMD برای اولین بار در 15 سال گذشته از اینتل عبور می کند

  سهم پردازنده دسک تاپ AMD برای اولین بار در 15 سال گذشته از اینتل عبور می کند
  8 روز و 20 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ به گزارش PassMark ، برای اولین بار در پانزده سال گذشته ، AMD در مورد سهم بازار پردازنده جهانی دسکتاپ از اینتل پیشی گرفته است. این خبر بیانگر گامی دیگر در AMD است که می تواند شکافی را که در گذشته یکی از رهبران بی چون و چرای فضای پردازنده مصرف کننده بود ، کاهش دهد.

  آخرین نتایج عظیم معیار PassMark Software برای Q1 2021 نشان می دهد که AMD 50.8 درصد از سهم بازار پردازنده های دسک تاپ جهان را در اختیار دارد و اینتل 49.2 درصد را به خود اختصاص داده است. آخرین باری که تیم قرمز جلو افتاد ، برگشت در Q1 2006 بود ، اگرچه 53.9 درصد از پیروزی آن در آن زمان فقط یک چهارم به طول انجامید.

  https://techbord.com سهم پردازنده دسکتاپ AMD 's برای اولین بار پس از 15 سال از اینتل عبور می کند

  سهم بازار پردازنده دسکتاپ

  Chipzilla با 83.8 درصد سهم در بخش لپ تاپ هنوز مسلط است در حالیکه AMD 16.3 درصد است. این تفاوت حتی در فضای سرور بارزتر است: اینتل 98.6 درصد ، AMD فقط 1.4 درصد است.

  https: / /techbord.com سهم پردازنده دسکتاپ AMD 's برای اولین بار پس از 15 سال از اینتل عبور می کند

  سهم بازار پردازنده لپ تاپ

  با این حال ، با بررسی همه پردازنده ها پیشروی جدید AMD در رایانه به معنای شکاف بین اینتل و اینتل کمترین فاصله است (حدود 22.2 درصد) در 15 سال گذشته.

   https://techbord.com اشتراک پردازنده دسک تاپ AMD برای اولین بار پس از 15 سال از اینتل عبور می کند

  PassMark یادداشت می کند که داده های آن از هزاران تشکیل شده است نتایج معیار PerformanceTest (بارگیری در اینجا) و از آنجا که نرم افزار آن فقط روی سیستم عامل ویندوز اجرا می شود ، نمودارها منعکس کننده کاربران غیر ویندوزی نیستند.

  ما از زمان راه اندازی پردازنده های Ryzen در سال 2017 ، با هر نسل از معماری که فشار فزاینده ای بر طرفداران سابق وارد می کند اینتل ما سری 7 نانومتری Ryzen 5000 را دوست داریم - تنها مشکل واقعی یافتن یک مشکل است.

  اینتل همچنین نگرانی 5 نانومتری Zen 4 را در اواخر سال جاری بیشتر می کند. گزارش شده است که پردازنده های Rocket Lake آن ، که از انواع Sunny Cove با فرایند 14 نانومتری استفاده می کنند ، در مارس کاهش می یابند.

خبرهای دیگر از صنعتی