خبر

 • تک بورد - سامسونگ ماژول رم DDR5-7200 512 گیگابایتی را به نمایش می گذارد

  سامسونگ ماژول رم DDR5-7200 512 گیگابایتی را به نمایش می گذارد
  3 روز و 10 ساعت قبل

  مانند دیگر تولیدکنندگان حافظه ، سامسونگ انتظار ندارد DDR5 قبل از سال 2023 به جریان اصلی تبدیل شود. در همین حال ، این شرکت کره جنوبی در حال ساخت ماژول های DDR5-7200 با اندازه هیولا برای مرکز داده است که با یک 512 گیگابایت شروع می شود. تولید انبوه تا پایان امسال

  کنفرانس Hot Chips هنوز در جریان است و سامسونگ از این فرصت استفاده می کند تا از یک ماژول حافظه DDR5 ویژه با ظرفیت کلی بیش از 512 گیگابایت استفاده کند. این یک تکامل طبیعی از ماژول های DDR4 فعلی است که حجم آن تا 256 گیگابایت می رسد ، اما همچنین داستان چالش های متعددی است که شرکت برای رسیدن به اینجا باید بر آن فائق آید.

  ماژول DDR5-7200 برای اولین بار در ماه مارس اعلام شد و تراشه های حافظه با استفاده از فرایند High-K Metal Gate (HKMG) ساخته می شوند که نشت را کاهش می دهد و محدودیت هایی را که DRAM می تواند از نظر عملکرد به دست آورد ، پیش می برد. این اولین بار برای DRAM است ، اگرچه تولیدکنندگان CPU مانند Intel از این فناوری فرآیند از سال 2007 استفاده می کنند که این شرکت از آن برای پردازنده های Penryn Core 2 خود استفاده کرد.

   https://techbord.com سامسونگ ماژول RAM DDR5-7200 512 گیگابایتی با ظاهر آینده

  در حالی که JEDEC هنوز DDR5-7200 را تصویب نکرده است به طور استاندارد ، سامسونگ تاخیرهایی را که این ماژول حافظه جدید در آن کار می کند ، فاش نکرد. تنها چیزی که می دانیم این است که در مقایسه با Samsung DDR4 RDIMM قبلی 40 درصد عملکرد بیشتری را ارائه می دهد در حالی که فقط با 1.1 ولت کار می کند. این منجر به افزایش 30 درصدی بهره وری به لطف IC قدرت مدیریت یکپارچه (PMIC) و یک گذرگاه DRAM بسیار بهبودیافته می شود. بیش از هشت دستگاه DDR5 در فضای کمتر از نیاز خود فقط برای نصف تعداد قالبهای DDR4 می میرد. این امر با نازک شدن قالبها و همچنین اتصال سیلیکون از طریق (TSV) بین آنها به دست آمد که منجر به کاهش قابل توجه ارتفاع کلی بسته سیلیکونی شد. ابعاد جمع و جورتر ، شرکت را وادار کرد تا قابلیت خنک کننده را با امپدانس جریان هوا کمتر بهبود بخشد.

  شایان ذکر است که این ماژول RAM برای بازار سرورها در نظر گرفته شده است ، بنابراین ما نمی توانیم مشاهده چنین اندازه هیولایی (و گران قیمت) در فروشگاه های خرده فروشی مصرف کننده. با این حال ، این نشان می دهد که ماژول های 64 گیگابایتی در راه هستند ، برای مصرف کنندگان که مایل به انجام بازی از روی دیسک RAM هستند و همچنین متخصصانی که برای رایانه های کلاس کاری به آنها نیاز دارند.

  سامسونگ انتظار می رود ماژول 512 گیگابایتی DDR5-7200 تا پایان امسال وارد تولید انبوه شود.

خبرهای دیگر از صنعتی