سامسونگ تخمین می زند که سود در سه ماه گذشته به بالاترین حد در سه سال گذشته برسد که احتمالاً توسط اپل کمک کرده است

چه اتفاقی افتاده؟ کمبود تراشه جهانی برای مصرف کنندگان دردناک است ، اما باعث تقویت خطوط اصلی بسیاری از مشاغل ، از جمله سامسونگ می شود. این غول فناوری برآورد کرده است که سود عملیاتی سه ماهه دوم به بالاترین حد در سه سال گذشته رسیده است که 53٪ نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

سامسونگ روز سه شنبه سود عملیاتی 12.5 تریلیون وون (11 میلیارد دلار) را برای سه ماه منتهی به 30 ژوئن پیش بینی کرد ، انتظارات تحلیلگران در حدود 11.3 تریلیون وون را شکست داد. همچنین انتظار می رود درآمد 63 تریلیون وون (55.4 میلیارد دلار) درآمد ، که تقریباً 19٪ افزایش سالانه داشته باشد.

در حالی که تقاضای گسترده و افزایش قیمت تراشه ها سهم قابل توجهی در بودجه سالم سامسونگ داشته است ، این درآمد گفت بازدهی یک بار در رابطه با تجارت نمایشگر آن است. به گفته کیم وون هو ، تحلیلگر IBK Securities (از طریق بلومبرگ) ، این پرداخت به احتمال زیاد از طریق اپل انجام می شود.

"تعداد کل فروش آیفون مطابق با الزام قرارداد پانل های OLED نبود ، بخشی از فروش مینی آیفون کمتر از حد انتظار بود ، "او گفت. "معمولاً مبلغ بازپرداخت حدود 1 تریلیون وون است."

این اولین بار نیست که این وضعیت رخ می دهد. عدم فروش کافی آیفون در سال گذشته به این معنی بود که اپل نسبت به قرارداد خود با سامسونگ تعداد پانل های OLED کمتری را سفارش داده است. به همین ترتیب ، کوپرتینو مجبور شد رقمی در حدود 950 میلیون دلار به رقبا بپردازد.

سامسونگ نتایج خاصی را از بخشهای مختلف خود ارائه نمی دهد تا زمانی که نتایج کامل در 29 ژوئیه منتشر شود. این شرکت در اولین هشدار داد انتظار می رود درآمد و سود گوشی های هوشمند به دلیل کاهش فروش ، نتیجه کمبود تراشه ، اختلالات زنجیره تامین در ویتنام ، کاهش تقاضا در هند و آغاز زودرس سری Galaxy S21 ، درآمد و سود گوشی های هوشمند کاهش یابد.

تقاضای گسترده از مراکز داده و افزایش قیمت ها به سود تراشه های DRAM و NAND سامسونگ است. قیمت DRAM در سه ماهه دوم 27٪ افزایش یافت ، در حالی که NAND 8.6٪ افزایش یافت.

با وجود گزارش قوی ، سهام سامسونگ که نسبت به سال گذشته حدود 50 درصد رشد داشته است ، امروز صبح 1.1 درصد کاهش داشت ، احتمالاً به دلیل فروش ناامیدکننده تلفن و نگرانی در مورد رکود در بازار حافظه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.