خبر

 • تک بورد - سامسونگ اولین ماژول DDR5 مبتنی بر HKMG صنعت را توسعه داده است

  سامسونگ اولین ماژول DDR5 مبتنی بر HKMG صنعت را توسعه داده است
  19 روز و 2 ساعت قبل

  HKMG به طور سنتی در نیمه هادی های منطقی استفاده می شود. با ادامه کاهش ساختارهای DRAM و نازک شدن لایه عایق ، نشت به یک مسئله تبدیل شد. سامسونگ با جایگزینی لایه عایق با مواد HKMG ، گفت كه DDR5 آن می تواند نشت را كاهش داده و كارایی را به ارتفاعات جدید برساند.

  سامسونگ اولین مدول 512 گیگابایتی DDR5 صنعت را بر اساس فناوری فرآیند High-K Metal Gate (HKMG) توسعه داده است.

  با حداکثر 7200 مگابیت در ثانیه (مگابیت در ثانیه) ، DDR5 بیشتر ارائه می دهد بیش از دو برابر عملکرد DDR4 موجود. همچنین تقریباً 13 درصد انرژی کمتری مصرف خواهد کرد ، و در محیطهایی که کارایی در آنها از اهمیت بالاتری برخوردار است ، مطلوبیت بیشتری خواهد داشت. : //techbord.com سامسونگ اولین ماژول DDR5 مبتنی بر HKMG صنعت را توسعه داده است ">

  در مورد این ماژول 512 گیگابایتی خاص ، سامسونگ از طریق (TSV) فناوری از طریق سیلیکون استفاده می کند برای قرار دادن هشت لایه تراشه 16 گیگابایتی DRAM.

  این اولین باری نیست که سامسونگ با مواد HKMG کار می کند. در سال 2018 ، غول فناوری کره جنوبی از آن در حافظه GDDR6 استفاده کرد. طبق گفته سامسونگ ، این تجهیزات به خوبی قادر خواهد بود که از پس پهنای باند کاری در برنامه های هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ، ابر رایانه و تجزیه و تحلیل داده ها برآید.

  سامسونگ در حال حاضر نمونه های مختلفی را برای تأیید و تأیید اعتبار به مشتریان ارائه می دهد. DDR5 برای دسک تاپ های با کارایی بالا هنوز در حالت تعلیق است و ممکن است تا اواخر امسال یا زمانی در سال 2022 وارد نشود ، طبق نقشه های راه درز شده.

خبرهای دیگر از صنعتی