خبر

 • تک بورد - سامسونگ از TSMC به عنوان پیشروترین تولید کننده ویفر در جهان پیشی گرفته است

  سامسونگ از TSMC به عنوان پیشروترین تولید کننده ویفر در جهان پیشی گرفته است
  چند ثانیه قبل

  TSMC غول های فناوری را در میان مشتریان خود به حساب می آورد ، اما در ماه دسامبر بیشترین تراشه را کسب نکرد. این افتخار نصیب سامسونگ شد که ظرفیت تولید ماهانه 3.1 میلیون ویفر آن از 2.7 میلیون ویفر TSMC فراتر رفت. این بدان معناست که سامسونگ تقریباً 15 درصد از کل ویفرهای جهان را تشکیل می دهد.

  همانطور که توسط IC Insights گزارش شده است (از طریق DigiTimes) پنج تولید کننده برتر ویفر در ماه دسامبر سال 2020 سهم ظرفیت جهانی خود را به 54 درصد افزایش داده اند. شما ممکن است فکر کنید که شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان (TSMC) با توجه به مشتریان خود پیشگام باشد. شامل AMD ، Apple ، Qualcomm و Broadcom است ، اما ظرفیت تولید ماهانه ریخته گری بازی خالص با حدود 400000 ویفر کمتر از سامسونگ بود.

  تجارت حافظه پرسود سامسونگ بدون شک سهم بزرگی در ادعای شماره یک داشت spot ، در حالی که انویدیا از نسخه سفارشی فرآیند 8 نانومتری سامسونگ برای خط تولید آمپر مصرف کننده خود استفاده می کند ، با TSMC و روند 7 نانومتری FinFET خود برای شتاب دهنده A100 همراه است. 14.7٪ TSMC 2.7 میلیون 13.1٪ میکرون فناوری 1.9 میلیون + 9.3٪ SK Hynix 1.85 میلیون پوند 9٪ Kioxia 1.6 میلیون 7.7٪ Intel 884،000 3.5٪

  دنباله TSMC با سومین مقدار بزرگترین ظرفیت ، Micron Technology است که ظرفیت بیش از 1.9 میلیون ویفر در ماه را دارد. SK Hynix چهارم است (حدود 1.85 میلیون نفر) و سپس کیوکسیا حافظه IC در رتبه پنجم (1.6 میلیون نفر) قرار دارد. اینتل که فابریکهای تولیدی خود را دارد ، با ویفرهای 884K در ماه در مکان ششم قرار دارد.

  مشکلات ناشی از کمبود تراشه کاملاً مستند است و بر صنایع از جمله سخت افزار رایانه ، خودرو و کنسول های بازی تأثیر می گذارد - حتی دولت بایدن درگیر می شود. تا حدودی شگفت آور ، پنج تولیدکننده برتر ویفر در ماه دسامبر 40 درصد تولید سالانه خود را افزایش دادند ، این نشان می دهد که چگونه بیشتر مشکلات کمبود نتیجه تقاضای بی سابقه مصرف کننده ناشی از همه گیری است.

خبرهای دیگر از صنعتی