خبر

 • تک بورد - سازمان دیده بان UK قوانین جدیدی را برای غول های فناوری به دنبال Brexit وضع کرد

  سازمان دیده بان UK قوانین جدیدی را برای غول های فناوری به دنبال Brexit وضع کرد
  چند ثانیه قبل

  رو به جلو: مرجع رقابت انگلستان پس از دوره گذار Brexit در اول ژانویه کمیسیون اروپا را تحویل می گیرد. این گروه در نظر دارد واحدی را تشکیل دهد که بتواند شرکتهای بزرگ فناوری را مسئول جریمه های سنگین برای جلوگیری از رقابت صنعت کند ، اما در عوض امیدوار است که از طریق چنین قوانین و مقررات جدید از چنین برخوردهایی جلوگیری کند.

  قبل از Brexit ، کمیسیون اروپا آخرین حرف را در مورد رفتار ضد رقابتی در میان شرکت های فناوری در انگلیس می زند ، اما با توافق های نهایی در مورد خروج یورو از انگلیس ، این بدان معناست که خود مسئولیت را بر عهده می گیرد.

  طرحی از سوی سازمان رقابت و بازارها (CMA) هدف این است که "زمینه رقابت برای شرکت های کوچک رقیب فناوری را فراهم کند." این قانون پیشنهادی نیاز به حمایت اعضای پارلمان دارد ، اما در صورت تصویب ، غول های فناوری می توانند تا 10٪ از گردش مالی جهانی خود را به دلیل جلوگیری از رشد در مشاغل کوچک و یا رقیب جریمه کنند. این مبلغ تقریباً 7 میلیارد دلار در برابر فیس بوک یا مبلغ هنگفت 16 میلیارد دلاری برای گوگل است.

  البته نمایندگان این شرکت ها علیه این محدودیت ها لابی می کنند.

  CMA کاملاً عملی خواهد شد این محدودیت ها را با یک گروه داخلی جدید به نام واحد بازارهای دیجیتال (DMU) اعمال کنید. در اطلاعیه اخیر جزئیات بیشتری در مورد سه رکن برنامه این گروه ارائه شده است: مجموعه جدیدی از قوانین بر نحوه برخورد شرکتهای بزرگ با شرکتها و مصرف کنندگان کوچکتر حاکم است. دیده بان ممکن است وارد عمل شود و به رقابت کمک کند - مانند اینکه به یک سرویس یا دستگاه اجازه فعالیت در اکوسیستم سیستم عامل یک رقیب را می دهد.

  هیچ غول فناوری توسط CMA جدا نشده است ، اما مقامات اعلام کرده اند که این کار بر مشاغل با "وضعیت بازار استراتژیک" یا شرکت هایی با توانایی تأثیرگذاری در صنعت گسترده تر تمرکز خواهد کرد.

  < img src = "https://techbord.com/picsbody/2012/1478-1.jpg " alt = "https://techbord.com UK Watchdog قوانین جدیدی را برای غول های فناوری به دنبال Brexit ایجاد می کند ">

  استارت آپ های سابق مانند زیرا Airbnb و Uber نیز بدون شک در این گروه قرار خواهند گرفت. مدل کسب و کار مدرن برای شرکت های نوپا و برنامه هایی که سعی دارند آن را در یک جایگاه جدید ایجاد کنند ، جذب سرمایه برای تبلیغات و خدمات مقرون به صرفه است ، تا زمانی که تسلط بر بازار نداشته باشند ، ضرر خواهد داشت. از آنجا که شرکت های نوپای موفق سعی در حفظ دامنه خود دارند ، این ناظر جدید نحوه تعامل آنها با صنعت گسترده را کنترل می کند و به طور بالقوه نحوه کار شرکت های فن آوری جوان در انگلستان را تنظیم می کند.

  CMA اعلام کرده است در حالی که جریمه های بزرگ امکان پذیر است ، آنها به طور ایده آل مانع رفتار ناخوشایند بازار می شوند و به طور غیررسمی با شرکت های بزرگ تعامل می کنند.

  قرار است DMU در ماه آوریل تشکیل شود و CMA پس از پایان دوره انتقال Brexit از اول ژانویه کمیسیون اروپا را تحویل می گیرد.

خبرهای دیگر از صنعتی