خبر

 • تک بورد - زمان تحویل تراشه ها به دلیل کمبود در حال افزایش به رکورد می رسد

  زمان تحویل تراشه ها به دلیل کمبود در حال افزایش به رکورد می رسد
  15 روز و 13 ساعت قبل

  Facepalm: برخی از انواع سیلیکون زمان سرب طولانی تری دارند. بلومبرگ با استناد به داده های گروه مالی سوسکهانا ، گفت که میکروکنترلرهایی که عملکرد خودروها ، لوازم الکترونیکی خانگی و تجهیزات صنعتی را کنترل می کنند ، اکنون 26.5 هفته زمان تحویل دارند. متوسط ​​زمان انتظار برای تراشه های منطقی مانند این شش تا نه هفته است.

  ما چندین داستان درباره کمبود مداوم تراشه و مدت زمانی که به طور بالقوه می تواند ادامه یابد شنیده ایم. به عنوان مثال ، ماه گذشته ، TSMC گفت که انتظار می رود کمبود صنعت خودرو در ماه های آینده کاهش یابد ، اما پیش بینی می کند که صنعت نیمه هادی کلی تا سال 2022 به مبارزه ادامه دهد. ممکن است چند سال دیگر طول بکشد تا صنعت دوباره به راه خود بازگردد.

  به نظر می رسد آخرین داده های تحقیقاتی گروه مالی Susquehanna این پیش بینی ها را تأیید می کند.

  به گفته این شرکت ، زمان عرضه تراشه - مدت زمانی که بین سفارش یک شرکت نیمه هادی و زمان تحویل آن می گذرد - در ژوئیه به 20.2 هفته افزایش یافت. این بیش از هشت روز بیشتر از ماه ژوئن است. این طولانی ترین شکافی است که شرکت از زمان شروع ردیابی زمان تراشه ها در سال 2017 شاهد آن بوده است.

  https://techbord. com با افزایش کمبود

  زمان تحویل تراشه ها به میزان بی سابقه ای می رسد."

  سهام شرکت های فناوری مانند Micron Technology و Nvidia امروز بیش از دو درصد کاهش یافته است.

  با نزدیک شدن به تعطیلات و افزایش زمان عرضه تراشه ، می تواند دوره سخت دیگری برای خرده فروشان و مصرف کنندگان باشد. به طور یکسان البته ، تراشه سازان مانند TSMC یک شکایت ندارند.

خبرهای دیگر از صنعتی