خبر

 • تک بورد - رگولاتور انگلیس در حال تحقیق در مورد خرید 40 میلیارد دلاری Nvidia برای Arm

  رگولاتور انگلیس در حال تحقیق در مورد خرید 40 میلیارد دلاری Nvidia برای Arm
  5 روز و 17 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ با توجه به اندازه و تأثیرات آن بر صنعت ، انحصار 40 میلیارد دلاری Nvidia برای خرید Arm همیشه تحت نظارت تنظیم کنندگان قرار گرفت. اکنون ، ناظر رقابت بریتانیا تحقیق در مورد تصاحب را آغاز کرده است ، که قرار است دومین معامله بزرگ فناوری در تاریخ باشد.

  در سپتامبر ، سافت بانک مالک Arm تأیید کرد که با Nvidia به توافق رسیده است که Arm Limited را به مبلغ 40 میلیارد دلار بفروشد.

  سافتبانک 31 میلیارد دلار برای Arm در سال 2016 پرداخت کرد. چهار سال بعد ، با مجامع ژاپنی تخلیه دارایی ها برای کمک به کاهش تأثیر رکود اقتصادی مرتبط با ویروس کرونا ، شروع به جستجوی خریداران علاقه مند به Arm کرد. انویدیا با موافقت با خرید دارایی های سودآور IP شرکت و تجارت ، موافقت خود را اعلام کرد.

  بزرگترین معاملات فناوری در تاریخ: قیمت خرید شرکت سال Dell EMC 64 میلیارد دلار 2015 Avago Technologies Broadcom 37 میلیارد دلار 2015 IBM Red Hat 34 میلیارد دلار 2018 Softbank منابع ARM 31.4 میلیارد دلار 2016 Microsoft LinkedIn 26.2 میلیارد دلار 2016

  این خرید توجه سازمان رقابت و بازارها (CMA) را به خود جلب کرده است. این سازمان از اشخاص ثالث علاقه مند خواسته است كه نظرات خود را در مورد این معامله قبل از آغاز تحقیقات رسمی در اواخر سال جاری ارائه دهند. آژانس گفت که نگرانی اصلی آن این است که اطمینان حاصل کند این تصرف منجر به مواجهه مصرف کنندگان با کالاهای کم کیفیت یا پایین نمی شود.

  "صنعت فناوری تراشه میلیاردها دلار ارزش دارد و برای بسیاری از محصولاتی که ما استفاده می کنیم حیاتی است. آندره كوسلی ، مدیر اجرایی CMA ، در بیانیه ای گفت: "بیشتر در زندگی روزمره ما است." در ماه آگوست ، قبل از اینکه انویدیا یک پیشنهاد رسمی ارائه دهد ، هرمان هاوزر ، بنیانگذار Arm ، هشدار داد که چنین اقدامی یک فاجعه خواهد بود. وی در آن زمان گفت: "اگر این قسمت به انویدیا تبدیل شود ، بیشترین پروانه دارها رقبای Nvidia هستند و مطمئناً بدنبال جایگزینی برای Arm می گردند." ، اما در دفتر مرکزی انویدیا در کالیفرنیا.

  هاوزر معتقد است که تصاحب انویدیا باعث ایجاد هزینه شغلی برای برخی از 3000 کارمند Arm در انگلیس می شود در حالی که یک جناح انحصاری در همان مقیاس Facebook و Google ایجاد می کند.

خبرهای دیگر از صنعتی