خبر

 • تک بورد - رقیب DLSS اینتل روی GPU های انویدیا و AMD نیز کار می کند و منبع باز خواهد بود

  رقیب DLSS اینتل روی GPU های انویدیا و AMD نیز کار می کند و منبع باز خواهد بود
  7 روز و 13 ساعت قبل

  چرا مهم است: اینتل جزئیات بیشتری را در مورد کارت های گرافیک پیشرفته بازی های آینده خود به عنوان بخشی از ارائه معماری روز 2021 ، از جمله راه حل نمونه گیری فوق العاده هوش مصنوعی خود که آن را Xe Super Sampling (XeSS) می نامد ، روشن کرد. XeSS دارای دو حالت است ، یک راه حل م effectiveثرتر برای سخت افزار خود اینتل و دیگری که روی کارت های AMD و Nvidia و همچنین گرافیک یکپارچه اجرا می شود.

  نحوه ارائه Intel در XeSS باعث می شود صدای آن بسیار شبیه به Super Sampling Deep Learning Nvidia (DLSS) باشد تا AMD که اخیراً از FidelityFx Super Resolution (FSR) رونمایی کرده است. به مانند DLSS ، XeSS یک راه حل موقتی است که از اطلاعات فریم های قبلی برای ارتقاء بازی به وضوح بالاتر و در عین حال صرفه جویی در عملکرد استفاده می کند.

  ارائه شامل نمایشی از ارتقاء XeSS یک نسخه نمایشی اینتل در زمان واقعی بود. ساخته شده از 1080p تا 4K اگرچه این یک نسخه نمایشی از یک بازی واقعی نبود و هیچ شمارنده نرخ فریم را نشان نمی داد ، تصویر افزایش یافته بسیار شبیه به تصویر 4K بومی بود. اینتل می گوید زمان فریم در حالی که از 1080p افزایش می یابد ، کندتر از اجرای یک بازی با رزولوشن 1080p است ، اما هنوز بسیار سریعتر از 4K اصلی است. به طور انحصاری بر روی کارت های گرافیکی Arc که اخیراً رونمایی شده است ، با استفاده از هسته های Xe Matrix Extension (XMX) آنها کار می کند. نسخه دیگر XeSS باید بر روی هر سخت افزاری با دستور DP4a اجرا شود که شامل GPU های انویدیا ، پردازنده های گرافیکی AMD و تراشه های گرافیکی یکپارچه می شود. اینتل در مورد نحوه عملکرد خوب نسخه DP4a به جزئیات نپرداخت ، اما آن را "یک معامله هوشمند با کیفیت و عملکرد خوب " نامید.

  اینتل تأیید کرد که توسعه دهندگان قادر خواهند بود در SDK نسخه XMX XeSS در این ماه ، نسخه DP4a اواخر امسال عرضه می شود. اینتل قصد دارد ابزارها و SDK را بعداً با بلوغ XeSS باز کند.

  اینتل همچنین گفت که Unreal Engine 5 از قبل روی کارت های Arc کار می کند و آنها از ردیابی اشعه DirectX و Vulkan پشتیبانی می کنند. ردگیری پرتو.

خبرهای دیگر از صنعتی