خبر

 • تک بورد - رسمی است: السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان واحد پول رسمی خود پذیرفت

  رسمی است: السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان واحد پول رسمی خود پذیرفت
  21 روز و 3 ساعت قبل

  چرا مهم است: السالوادور رسماً اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان واحد پول رسمی خود پذیرفت ، رویدادی که توسط سالوادورها ، اقتصاددانان و حامیان ارزهای رمزنگاری شده با هیجان و اضطراب یکسانی مشاهده می شود. این جسورانه ترین آزمایش بیت کوین تا به امروز است ، زیرا نتایج آن می تواند باعث بهبود یا شکست اقتصاد آمریکای مرکزی شود.

  هنگامی که برنامه های کشور کوچک برای اولین بار در اوایل سال جاری به اجرا درآمد ، بسیاری این حرکت را به دلیل ماهیت ناپایدار بیت کوین خطرناک می دانند که باعث می شود ارزش آن در نظرات یا اخبار به ظاهر خوش خیم متغیر باشد. نهادهای نظارتی در سرتاسر جهان در حال هماهنگ سازی سرکوب ارزهای رمزنگاری شده و پتانسیل آنها را به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش یا انجام معاملات مالی از بین می برند.

  امروزه بیت کوین در کنار دلار آمریکا به ارز رسمی السالوادور تبدیل شده است ، تنها چند مورد. ماهها پس از تصویب آن به عنوان یک هزینه قانونی. رئیس جمهور نایید بوکله با هیجان از این اقدام در توییتی نوشت که کشورش در حال "تاریخ سازی" است و اکنون 400 بیت کوین در ذخایر خود دارد - معادل 20.5 میلیون دلار تا زمان نوشتن. وی همچنین خاطرنشان کرد که کارگزاران این کشور به مرور بیت کوین بیشتری خریداری خواهند کرد.

  https://techbord. com این رسمی است: السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی تصویب کرد

  تصویر: دستگاه های خودپرداز بیت کوین Chivo

  هیجان در حین حرکت به امیدوارم مهاجرانی که پول خود را به السالوادور برای خانواده های خود ارسال می کنند ، بتوانند این کار را راحت تر و ارزان تر از قبل انجام دهند. تقریباً سه چهارم جمعیت شاغل حساب بانکی ندارند ، حداقل به گفته Strike ، شرکتی که زیرساخت های مورد نیاز برای معاملات بیت کوین را فراهم کرده است. سالوادوری ها می توانند "کیف پول چیوو " را برای انتقال سریع پول در تلفن خود بارگیری کنند ، اما همه آنها نمی خواهند ، و برخی به طور فعال به تصمیم این کشور برای استقبال از بیت کوین اعتراض دارند.

  مردم کسانی که با استفاده از بیت کوین در کشور مخالف هستند معتقدند که این امر باعث نابرابری اقتصادی بیشتر می شود و معیشت افراد فقیر را به دلیل ناپایدار بودن ارزش ارز رمزنگاری شده در معرض خطر قرار می دهد. از سوی دیگر ، بوکل متقاعد شده است که افراد بیشتری با گذشت زمان به این ایده خواهند رسید. در حال حاضر مشاغل ملزم به پذیرش بیت کوین در ازای کالا و خدمات هستند و سالوادورها نیز می توانند از آن برای پرداخت مالیات استفاده کنند. برای تشویق استفاده از آن ، دولت السالوادور حتی یک استثنا قائل شد که تبدیل بیت کوین و دلار آمریکا مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی شود.

   https://techbord.com این رسمی است: السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان واحد پول رسمی پذیرفت

  اگر این آزمایش جسورانه موفقیت آمیز باشد ، این پتانسیل را دارد که نگاه ما به ارزهای رمزنگاری شده را تغییر دهد. در عین حال ، بسیاری از مشاغل سالوادور در زمان کوتاهی با استفاده از بیت کوین مشکل دارند و سرویس سرمایه گذاران Moody's اخیرا رتبه بدهی کشور را بیشتر وارد قلمرو ناخواسته کرده و هشدار داده است که آخرین اقدام ممکن است بر دولت تأثیر بگذارد. توانایی بازپرداخت طلبکاران در آینده نزدیک.

خبرهای دیگر از صنعتی