خبر

 • تک بورد - رئیس جمهور بایدن لیزا سو AMD را به شورای مشاوران علم و فناوری منصوب کرد

  رئیس جمهور بایدن لیزا سو AMD را به شورای مشاوران علم و فناوری منصوب کرد
  28 روز و 8 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ لیزا سو ، رئیس AMD ، به عنوان اعضای شورای مشاوران علم و فناوری رئیس جمهور (PCAST) به چندین نام دیگر فناوری پیوسته است. جو بایدن روز چهارشنبه انتصابات خود را اعلام کرد و اعضای آن به دولت وی توصیه کردند "در مورد مسائل مربوط به سیاست که درک علم ، فناوری و نوآوری در آنها مهم است."

  علاوه بر Su ، دانشمند ارشد انویدیا ، دکتر ویلیام دالی ، مسئول علمی مایکروسافت ، دکتر اریک هورویتز ، و فیل ونابلز ، مسئول امنیت اطلاعات Google Cloud ، به PCAST ​​می پیوندند. سه رئیس این شورا عبارتند از دکتر فرانسیس آرنولد از موسسه فناوری کالیفرنیا ، دکتر ماریا زوبر از MIT و دکتر اریک لندر مدیر دفتر علم و فناوری دفتر کاخ سفید.

  امروز ،POTUS شورای مشاوران رئیس جمهور خود در زمینه علم و فناوری (#PCAST) را اعلام کرد. این یک گروه شگفت انگیز است ، متشکل از 30 دانشمند و فناوری برتر کشور ، که وظیفه مشاوره رئیس جمهور وWhiteHouse در زمینه S&T را بر عهده دارند. (1/7) pic.twitter.com/MJaqA6LzSq

  - اریک لندر (@EricLander46) 22 سپتامبر 2021

  "برگرفته از با استعدادترین و موفق ترین افراد ملت ، رئیس جمهور بایدن " کاخ سفید خاطرنشان می کند: "PCAST ​​شامل 20 عضو منتخب آکادمی های ملی علوم ، مهندسی و پزشکی ، پنج عضو مک آرتور " نابغه "، دو منشی سابق کابینه و دو برنده جایزه نوبل است.

  نامگذاری به عنوان شورای مشاوران رئیس جمهور ایالات متحده در زمینه علم و فناوری (PCAST) برای همکاری با گروه شگفت انگیزی از مردم در مسائل مهم که بر کشور ما تأثیر می گذارد. https://t.co/6qZEIRcVuB

  - لیسا سو (LisaSu) 22 سپتامبر 2021

  تاکید شده است که اعضای انتصابی به دلیل عضویت در PCAST ​​دستمزد دریافت نخواهند کرد. هزینه سفر ، غذا و محل اقامت آنها مطابق مقررات دولتی به آنها پرداخت می شود. سو که پردرآمدترین مدیرعامل 2019 با 58.5 میلیون دلار غرامت بود ، گفت که مفتخر است که در شورا نامگذاری شده است.

  PCAST ​​به دنبال پاسخگویی به پنج س scienceال اصلی علمی است:

  چه چیزی می توانیم از همه گیری درباره آنچه ممکن است - یا آنچه باید ممکن باشد - برای رفع گسترده ترین نیازهای مربوط به سلامت عمومی خود بیاموزیم؟ چگونه پیشرفت های علم و فناوری می تواند راه حل های جدید قدرتمندی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی ایجاد کند-تحریک تغییرات بازار محور ، شروع سریع رشد اقتصادی ، بهبود سلامتی و مشاغل رو به رشد ، به ویژه در جوامع عقب افتاده؟ چگونه ایالات متحده می تواند اطمینان حاصل کند که جهان پیشرو در فناوری ها و صنایع آینده است که برای رفاه اقتصادی و امنیت ملی ما ، به ویژه در رقابت با چین ، بسیار مهم خواهد بود؟ چگونه می توانیم تضمین کنیم که نتایج علم و فناوری به طور کامل در سراسر آمریکا و بین همه آمریکایی ها به اشتراک گذاشته شده است؟ چگونه می توان از سلامت بلند مدت علم و فناوری در کشور خود اطمینان حاصل کرد؟

  جالب خواهد بود که ببینیم شورا دقیقاً چه تاثیری بر هدایت سیاست های دولت خواهد داشت. بایدن علاوه بر همه گیری همه گیر ، با بحران تراشه بی سابقه ای روبرو است که انتظار می رود تا اواسط سال آینده ادامه یابد. جنسن هوانگ این موقعیت را واگذار کرد یا به آن پیشنهاد نشد. مدیرعامل اخیراً به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد Time در سال 2021 معرفی شد و یکی از هفت نفری بود که جلد اصلی خود را دریافت کرد.

خبرهای دیگر از صنعتی