خبر

 • تک بورد - دیوان عالی کشور در نبرد طولانی با Oracle بر سر استفاده از API های جاوا در Android به نفع Google تصمیم می گیرد

  دیوان عالی کشور در نبرد طولانی با Oracle بر سر استفاده از API های جاوا در Android به نفع Google تصمیم می گیرد
  29 روز و 14 ساعت قبل

  دادگاه عالی ایالات متحده در نبرد حقوقی طولانی مدت خود با اوراکل بر سر استفاده از API های جاوا در اندروید طرف گوگل قرار گرفته است. دو طرف در دهه گذشته قبل از اینكه موضوع به دیوان عالی كشور برسد در دادگاههای پایین تر داد و ستد كرده اند. در یک زمان ، اوراکل بیش از 9 میلیارد دلار خسارت از گوگل می خواست.

  اگر یادآوری کنید ، Oracle در آگوست 2010 شکایت خود را علیه Google مطرح کرد و ادعا کرد که سیستم عامل تلفن همراه اندرویدی آن حق ثبت اختراع جاوا را که Oracle پس از خرید Sun Microsystems خریداری کرده است ، نقض کرده است.

  به طور خاص ، Google تقریباً 11،500 خط را کپی کرده است. کد از 37 رابط برنامه نویسی برنامه جاوا (API) "اجازه می دهد تا میلیون ها برنامه نویس آشنا به زبان برنامه نویسی جاوا با پلت فرم جدید Android خود کار کنند."

   https://techbord.com دیوان عالی کشور در نبرد طولانی با اوراکل بر سر استفاده از API های جاوا در اندروید به نفع Google تصمیم می گیرد

  استدلال هایی برای دادگاه عالی در ماه اکتبر و در 5 آوریل 2021 ، دادگاه عالی 6-2 به نفع گوگل رای داد. سرانجام ، دادگاه تصمیم گرفت که کپی Google از Java API استفاده منصفانه از مطالب است.

  دوریان دالی ، معاون اجرایی رئیس و مشاور عمومی در اوراکل ، در مورد این تصمیم گفت ، "بستر Google تازه بزرگتر و قدرت بازار بیشتر است - موانع ورود بیشتر و توانایی رقابت کمتر. آنها جاوا را به سرقت بردند و یک دهه فقط به عنوان یک انحصارطلب دعوا کردند. "

  " این رفتار دقیقاً به همین دلیل است که مقامات نظارتی در سراسر جهان و ایالات متحده در حال بررسی شیوه های تجاری Google هستند. " / p>

  Google SVP در امور جهانی ، کنت واکر گفت که رای دیوان عالی کشور "یک پیروزی برای مصرف کنندگان ، تعامل پذیری و علوم رایانه است. این تصمیم به تولیدكنندگان نسل بعدی كه محصولات و خدمات جدید آنها به نفع مصرف كنندگان باشد ، از نظر قانونی اطمینان می دهد. "

  تصاویر با احترام از icedmocha ، Michael Vi

خبرهای دیگر از صنعتی