techbord.com دولت ترامپ با تحریم ها بزرگترین تولید کننده تراشه SMIC چین را هدف قرار داد

چه اتفاقی افتاده؟ یک شرکت فناوری چینی دیگر عواقب تنش های ایالات متحده و چین را احساس می کند. پس از هدف قرار دادن هوآوی ، صاحب TikTok ByteDance و Tencent ، از جمله دیگران ، دولت ایالات متحده اکنون بزرگترین تراشه ساز چین ، شرکت تولیدی بین المللی ساخت نیمه هادی (SMIC) را تحریم کرده است.

وزارت بازرگانی ایالات متحده نامه ای به شرکت های آمریکایی ارسال کرده و به آنها اطلاع داده است که مانند مورد Huawei ، آنها اکنون قبل از صادرات برخی محصولات به SMIC به مجوز نیاز خواهند داشت. این آژانس نوشت که صادرات "ممکن است خطر انحراف به سمت استفاده نهایی از ارتش در جمهوری خلق چین را غیرقابل قبول کند."

SMIC ستون فقرات برنامه چین برای تبدیل شدن به از نظر فنی خودکفاست ، در نتیجه وابستگی آن به شرکتهای آمریکایی را برای سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده در موسسات عمومی کاهش می دهد. دولت این کشور امیدوار است كه SMIC در طرح "ساخت چین 2025" ، كه 70 درصد نیمه هادی های مورد استفاده این كشور تا سال 2025 تولید داخل هستند ، نقش اساسی داشته باشد.

ترامپ: طرفدار چندانی از شرکت های چینی نیست

در ماه ژوئن ، SMIC نام خود را از بورس اوراق بهادار نیویورک انتخاب کرد تا یک پیشنهاد عمومی در شانگهای ارائه دهد. ' بازار STAR ، جمع آوری 7.6 میلیارد دلار. SMIC در آگهی IPO خود که قبلاً تحت تأثیر تحریم های هواوی قرار گرفته بود ، هشدار داد که دولت ایالات متحده می تواند پیچ ​​ها را حتی بیشتر محکم کند.

SMIC از تجهیزات و نرم افزارهای ایالات متحده در فرآیند تولید خود استفاده می کند. همانطور که توسط فایننشال تایمز اشاره شده است ، این تحریم ها ممکن است منجر به ضربه کوالکام شود که تصور می شود بعد از هواوی دومین شرکت بزرگ SMIC باشد. این همچنین Broadcom را از جمله مشتریان خود می داند.

SMIC می گوید از طرف دولت آمریكا از تحریم ها مطلع نشده است ، و اضافه كرد: "هیچ ارتباطی با ارتش چین ندارد و برای هیچ هدف نظامی تولید نمی كند. کاربران یا استفاده های نهایی. "

اعتبار تصویر برتر: Ascannio

دولت ترامپ با تحریم ها بزرگترین تولید کننده تراشه SMIC چین را هدف قرار داد
industry/دولت-ترامپ-با-تحریم-ها-بزرگترین-تولید-کننده-تراشه-smic-چین.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com انویدیا شروع به پشتیبانی مجدد BAR قابل تغییر برای پردازنده های گرافیکی RTX 3000 می کند
techbord.com اپل بی سر و صدا رتبه های قابل ترمیم آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد
techbord.com نسخه جدید بازسازی System Dock Night Dive در تابستان امسال فرا می رسد ، اکنون نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید
techbord.com Framework Laptop آخرین تلاش برای یک لپ تاپ مدولار واقعی است
techbord.com محققان استنفورد چهار دلیل اصلی
techbord.com Final Fantasy VII Remake برای PS5 به یک DLC ماجراجویی Yuffie و پیشرفت های گرافیکی اضافه می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.