خبر

 • تک بورد - در حالیکه صنعت نیمه هادی آن افزایش یافته است ، چین از تراشه های پیر استفاده خواهد کرد

  در حالیکه صنعت نیمه هادی آن افزایش یافته است ، چین از تراشه های پیر استفاده خواهد کرد
  21 روز و 4 ساعت قبل

  چین می خواهد به یک نیروی مسلط در فناوری تبدیل شود ، اما در این روند ممکن است چند راه میانبر برداشته باشد ، که دلیل آن را گرفتار شدن در یک جنگ تجاری پرهزینه با ایالات متحده می کند. نیمه هادی ها از بزرگترین نقاط درد هستند ، به همین دلیل این کشور 155 میلیارد دلار در تحقیق و توسعه فن آوری های پیشرفته ساخت تراشه سرمایه گذاری می کند.

  در حالی که جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده در جریان است ، دولت چین تمام تلاش خود را برای تقویت صنعت فناوری محلی انجام می دهد. شرکت های برجسته چینی مانند هواوی دیگر به سیلیکون آمریکایی یا نرم افزار مورد نیاز برای محصولات خود دسترسی ندارند.

  چین از زمان نوشتن ، قادر است بیش از 20 درصد تراشه های مورد نیاز در صنعت محلی را پوشش دهد ، اما دولت چین قصد دارد این تعداد را تا سال 2025 به 70 درصد برساند.

  این بخشی از سیاست معروف "3-5-2" این کشور است که تمام سخت افزارها و نرم افزارهای خارجی را از جای خود جایگزین کند زیرساخت هایی با راه حل های داخلی ، که به طور حتم برخی از غول های فناوری آمریکایی مانند دل ، HP و مایکروسافت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

  https://techbord.com چین از تراشه های قدیمی استفاده خواهد کرد در حالی که صنعت نیمه هادی آن رشد می کند

  چین مبالغ گزافی را به شرکت های فناوری محلی می ریزد به این امید که شکاف فناوری را در اسرع وقت برطرف کند. فقط در سال 2019 ، دولت 29 میلیارد دلار یارانه برای شرکت هایی مانند Zhaoxin ، Huawei و SMIC تصویب کرد.

  Zhaoxin در حال توسعه پردازنده های x86 است ، در حالی که Huawei روی پردازنده های مبتنی بر Arm ، همچنین GPU و GPU کار می کند. کارت های شتاب دهنده AI. SMIC تاکنون مهمترین قطعه این معما است که فروش سهم 7.6 میلیارد دلاری سال گذشته آن را اثبات کرد. به هر حال این بزرگترین کارخانه ریخته گری کشور است و کلیدی برای کاهش اعتماد چین به تراشه های وارداتی است.

  این یک کار خارق العاده خواهد بود ، زیرا اشتیاق کشور برای سیلیکون است. به سرعت در حال رشد است و در سال 2020 به 543 میلیارد واحد به ارزش 350 میلیارد دلار رسیده است. به همین دلیل است كه چین برای تقویت ظرفیت تولید نیمه هادی محلی خود طی 5 سال آینده كمتر از 155 میلیارد دلار سرمایه گذاری كرده است. و این فقط یک قطعه از بودجه تقریبی 1.4 تریلیون دلاری است که رئیس جمهور شی جین پینگ برای سفر تحول دیجیتال چین در سالهای آینده متعهد شده است.

   https://techbord.com چین از تراشه های قدیمی استفاده خواهد کرد در حالی که صنعت نیمه هادی آن رشد می کند

  دستگاه لیتوگرافی EUV در مونتاژ نهایی (ASML)

  سال گذشته ، دولت ترامپ پیچ های توانایی SMIC در تجارت با تولید کنندگان تجهیزات فوتولیتوگرافی را که ماشین های پیشرفته EUV تولید می کنند ، محکم کرد. در نتیجه ، چین در حال حاضر تقریباً تمام ماشین آلات دست دوم را از کشورهایی مانند ژاپن به قیمت 1 میلیون دلار خریداری می کند حتی اگر از تجهیزات پیشرفته تری منسوخ شده باشد. در عین حال ، این دستگاه همچنین 1.2 لیتر دلار تجهیزات لیتوگرافی ماوراio بنفش عمیق و عمیق (DUV) از سازنده هلندی ASML خریداری کرده است.

  ایده این است که از این تجهیزات قدیمی برای ساخت تراشه های خودرو استفاده کنید ، برنامه های کاربردی صنعتی و نظامی ، جایی که گره های فرایندی مانند 14 نانومتر و 28 نانومتر بالغ و کاملاً مناسب برای این برنامه ها هستند.

  در این بین ، SMIC در تلاش است تا کارخانه های تولید ویفر 300 میلی متر بیشتر ایجاد کند و از TSMC استفاده کند. و سامسونگ در گره های فرآیند پیشرفته تر. این یک طرح جسورانه است ، و طرحی که بدون شک یک دهه طول می کشد و در طول مسیر با شکست هایی همراه خواهد بود. با این حال ، ساده تر از تلاش برای تغییر نحوه کار اینترنت است ، که سریع به جایی نمی رسد.

خبرهای دیگر از صنعتی