در اینجا بسته‌هایی است که غول‌های فناوری به کارمندان اخراج شده پیشنهاد می‌کنند

بسیاری از شرکت‌های فناوری در طول همه‌گیری شاهد سودهای بی‌سابقه‌ای بودند که باعث شد سرمایه‌گذاری‌ها را افزایش دهند و به سرعت نیروی کار خود را گسترش دهند. با این حال، با افزایش ترس از رکود جهانی، اخیراً تعداد بیشتری از کارکنان اخراج گسترده ای را اعلام کرده اند که بر هزاران کارمند تأثیر می گذارد.

در سه هفته اول سال جاری، بیش از 100000 کارگر در صنعت فناوری شغل خود را از دست داده اند. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که بسته‌های انفصال از یک غول فناوری به دیگری بسیار متفاوت است.

در روز جمعه، آلفابت مادر گوگل اعلام کرد که 12000 کارمند خود را اخراج می‌کند که حدود 6 درصد از نیروی کار جهانی آن است. بر اساس یک پرونده SEC، بسته های اخراج برای کارمندان ایالات متحده شامل 16 هفته حقوق و تسریع واگذاری سهام به علاوه دو هفته اضافی برای هر سال استخدام در شرکت است. کارکنان اخراج شده همچنین پاداش های سال 2022، زمان مرخصی با حقوق و شش ماه مراقبت های بهداشتی خود را دریافت خواهند کرد.

techbord.com در اینجا بسته‌هایی است که غول‌های فناوری به کارمندان اخراج شده پیشنهاد می‌کنند

در ابتدای سال، آمازون تایید کرد که قصد دارد رکورد ۱۸۰۰۰ کارمند را که حدود ۱.۲ درصد از کل نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند، کنار بگذارد. کارمندان خرده فروشی ایالات متحده در طول دوره اخطار اجباری 60 روزه بدون نیاز به ادامه کار، حقوق و مزایا کامل دریافت خواهند کرد. این شرکت همچنین چندین هفته انفصال، پرداخت جدایی، مزایای سلامتی انتقالی و همچنین موقعیت شغلی را ارائه خواهد کرد.

مدیر عامل متا مارک زاکربرگ سال گذشته اعلام کرد که این شرکت بیش از 11000 شغل در سراسر جهان، حدود 13 شغل را کاهش خواهد داد. درصد از نیروی کار آن به کارکنان اخراج شده 16 هفته مزد اخراج به همراه دو هفته اضافی برای هر سال خدمت وعده داده شد. این شرکت گفت که بیمه درمانی آنها را نیز به مدت شش ماه پوشش می دهد و خدمات RSU، خدمات شغلی، مرخصی با حقوق باقی مانده و پشتیبانی مهاجرت را برای کارکنان دارای ویزا ارائه می دهد.

Salesforce اخیراً اعلام کرد که این کار را به پایان خواهد رساند. 7000 کارمند، با مدیرعامل، مارک بنیوف، پیشنهاد می کند که کارگران راه دور جوانتر ممکن است مقصر کاهش بهره وری شرکت باشند. بسته های پایان خدمت شامل حداقل پنج ماه حقوق، شش ماه پوشش سلامت و دو ماه پشتیبانی از محل کار است.

Twitter ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، ابتدا پس از تصدی مسئولیت در سال گذشته قصد داشت تا 50 درصد از تعداد کارکنان خود را کاهش دهد، اگرچه بسیاری دیگر به جای متعهد شدن به فرهنگ کاری جدید «سخت‌کوه»، ترک کار را انتخاب کردند. بعداً، ماسک ادعا کرد که به هر کسی که ترک می‌کند، سه ماه حقوق پایان کار پیشنهاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *