خبر

 • تک بورد - درآمد نیمه هادی با وجود کمبود تراشه می تواند در سال جاری به 522 میلیارد دلار برسد

  درآمد نیمه هادی با وجود کمبود تراشه می تواند در سال جاری به 522 میلیارد دلار برسد
  5 روز و 19 ساعت قبل

  همه ما در مورد کمبود تراشه ناشی از همه گیری که باعث ایجاد مشکلات در دسترس بودن در صنعت می شود ، می دانیم ، اما معنی آن برای سازندگان نیمه هادی چیست؟ طبق گزارش جدید ، پول و بسیاری از آن. شرکت اطلاعات بازار بین المللی شرکت داده (IDC) می نویسد که درآمد نیمه هادی جهانی با وجود تأثیر Covid-19 با 10.8٪ رشد سالانه به 464 میلیارد دلار رسیده است و امسال نیز بهتر خواهد بود.

  با اوج گرفتن مشکل کمبود تراشه ، می توان تصور کرد که صنعت در سال 2021 متضرر خواهد شد ، اما عکس این واقعیت است. رشد گسترده مصرف کنندگان ، رایانش ، 5G و نیمه هادی های خودرو ، همراه با تقاضای بی سابقه و استفاده از تراشه های گران تر ، پیش بینی می شود درآمد امسال 12.5 درصد رشد کند و به 522 میلیارد دلار برسد.

  این ممکن است محقق نشود به عنوان یک تعجب اگر یاد بگیریم که نیمه هادی ها در سیستم های محاسباتی ، از جمله رایانه های شخصی و سرورها ، از کل بازار نیمه هادی پیشی گرفته اند و در سال 2020 با رشد 17.3٪ نسبت به سال گذشته 160 میلیارد دلار رشد داشته اند. پیش بینی می شود در سال 2021 با 7.7٪ رشد به 173 میلیارد دلار برسد. بیشتر به دلیل تقاضا برای اجزای رایانه ای در حال افزایش است در حالی که قیمت های خرده فروشی افزایش یافته است.

  سفارشات در خانه به افزایش فروش در بازار نیمه هادی مصرف کننده کمک می کند ، که شامل کنسول های بازی ، تبلت ها ، هدفون های بی سیم و محافظ های گوش ، ساعت های هوشمند است. ، و دستگاه های رسانه ای جریان دار OTT. این رشد 7.7٪ در سال گذشته به 60 میلیارد دلار رسیده است.

  "کنسول های بازی جدید مایکروسافت و سونی ، ادامه فروش شدید پوشیدنی ها از اپل و افزایش شبکه های خانگی هوشمند تحت مدیریت آمازون الکسا و دستیار Google تسریع خواهد شد. رشد در سال 2021 به 8.9٪ در سال نسبت به سال ، "گفت:" رودی تورجیوس ، مدیر تحقیق ، Consumer Semiconductors.

  با وجود اینکه 10 درصد بارگیری تلفن در سال گذشته کاهش یافت ، گوشی ها از اجزای گران قیمت 5G به همراه استفاده می کنند. تعداد بیشتری تراشه در هر دستگاه باعث افزایش درآمد 9.1٪ شده است. صنعت امسال دوباره جهش کرده است و IDC معتقد است که فروش تراشه 23.3٪ به 147 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

  سه ماهه اول سال 2021 فصل خوبی بود برای سازندگان تلفن

  ما می دانیم که مشکل کمبود تراشه باعث ایجاد خودروسازها شده است ، چیزی که IDC معتقد است در طول سال ادامه خواهد یافت ، اما درآمد نیمه هادی همچنان رشد 13.6٪ در سال را نشان می دهد.

  " به طور کلی ، صنعت نیمه هادی در مسیر تحقق سال رشد قوی دیگری قرار دارد زیرا چرخه فوق العاده ای که در پایان سال 2019 آغاز شد امسال تقویت می شود. "" ماریو مورالس ، معاون برنامه ، نیمه هادی های IDC در گفتگو گفت.

  در سایر اخبار نیمه هادی ، امروز اوایل شنیدیم که غول استخراج معادن رمزنگاری Bitmain برای تراشه های استخراج 5 نانومتری سفارش TSMC را داده است.

خبرهای دیگر از صنعتی