خبر

 • تک بورد - دانشگاه ژاپنی 77 ترابایت از داده های تحقیقاتی خود را در پی به روز رسانی نرم افزار باگ از دست می دهد

  دانشگاه ژاپنی 77 ترابایت از داده های تحقیقاتی خود را در پی به روز رسانی نرم افزار باگ از دست می دهد


  21 روز و 1 ساعت قبل

  از دست دادن داده‌ها در اثر خطای پشتیبان‌گیری می‌تواند به معنای نگرانی از دست دادن چندین سال عکس شخصی یا، مانند مورد دانشگاه کیوتو ژاپن، از دست دادن ۷۷ ترابایت از داده‌های تحقیقاتی حیاتی باشد. این حادثه با ابررایانه دانشگاه رخ داد که یک به روز رسانی نرم افزاری معیوب برای سیستم پشتیبان خود دریافت کرد و به طور تصادفی 34 میلیون فایل را در یک دوره دو روزه پاک کرد.

  مقصر این از دست دادن داده‌های عظیم، یک اسکریپت معیوب بود که در ابتدا قرار بود فایل‌های لاگ قدیمی و غیر ضروری را از ابررایانه Cray/HPE دانشگاه کیوتو به عنوان بخشی از به‌روزرسانی نرم‌افزار حذف کند. با این حال، در نهایت به حذف 77 ترابایت داده های تحقیقاتی عظیم بین 14 تا 16 دسامبر 2021 از دیسک پشتیبان با ظرفیت بالا /LARGE0 کامپیوتر منجر شد.

  دانشگاه در ابتدا تخمین زد که پس از آن تا 100 ترابایت داده از دست داده است. به‌روزرسانی باگی تقریباً تمام فایل‌های قدیمی‌تر از 10 روز را پاک کرد. 77 ترابایت داده های تحقیقاتی که در واقع حذف شدند شامل 34 میلیون فایل بود که 14 گروه تحقیقاتی را تحت تأثیر قرار دادند. اگرچه دانشگاه کیوتو ماهیت یا جزئیات داده های تحقیقاتی پاک شده را فاش نکرد، اما (ژاپنی) اشاره کرد که فایل های متعلق به 4 گروه غیرقابل بازیابی هستند.

  https://techbord.com <b>دانشگاه</b> ژاپن 77 <b>ترابایت</b> از <b>داده</b> های <b>تحقیقاتی</b> خود را به دنبال یک به روز <b>رسانی</b> نرم افزاری باگ از دست داد

  تامین کننده ابر رایانه دانشگاه، هیولت پاکارد ژاپن (HPE) 100 نفر را پذیرفت. درصد مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفت و بعداً نامه عذرخواهی صادر کرد که توسط دانشگاه منتشر شد. HPE گفت که اسکریپت اصلاح شده ای در به روز رسانی خود برای "بهبود دید و خوانایی" صادر شده است، همانطور که The Stack گزارش می دهد.

  با این حال، HPE گفت که از عوارض جانبی این رفتار که باعث شد آگاهی نداشته باشد. تغییر اسکریپت پوسته برای بارگذاری مجدد در وسط اجرا، منجر به "متغیرهای تعریف نشده" و حذف فایل‌ها در دیسک پشتیبان /LARGE0 ابررایانه می‌شود.

  از آن زمان دانشگاه کیوتو فرآیند پشتیبان‌گیری را به حالت تعلیق درآورده است. به دنبال بهبود و افزودن اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با چنین حوادثی در آینده است. علاوه بر پشتیبان‌گیری آینه‌ای، دانشگاه همچنین قصد دارد پس از از سرگیری برنامه پشتیبان‌گیری در اواخر این ماه، پشتیبان‌گیری افزایشی را نیز حفظ کند.


  تگ ها:

  دانشگاه , ژاپنی , ترابایت , داده , تحقیقاتی , رسانی , افزار


  v 6
خبرهای دیگر از صنعتی