خبر

 • تک بورد - دادخواست FTC به دنبال خنثی کردن خرید Instagram و WhatsApp توسط فیس بوک است

  دادخواست FTC به دنبال خنثی کردن خرید Instagram و WhatsApp توسط فیس بوک است
  چند ثانیه قبل

  TL؛ DR: برای فیس بوک ، سال وحشتناک ، وحشتناک ، هیچ خوب ، خیلی بدی فراتر از سال 2020 گسترش خواهد یافت. همانطور که پیش بینی شده بود ، کمیسیون تجارت فدرال شکایتی را علیه فیس بوک تشکیل داده است که "روند غیرقانونی چند ساله شرکت رسانه های اجتماعی را به چالش می کشد "و به دنبال خنثی کردن اینستاگرام و واتس اپ است.

  به طور خاص ، در این شکایت خرید "رقیب بالقوه" اینستاگرام و خرید برنامه پیام رسانی تلفن همراه WhatsApp در سال 2012 در فیس بوک وجود دارد. این دادخواست همچنین آنچه را FTC "تحمیل شرایط ضد رقابتی بر توسعه دهندگان نرم افزار" خواند ، برای جلوگیری از تهدیدهای "انحصار" آن است.

  این اقدامات ، ادعا می کند ، به رقابت آسیب می رساند و مصرف کنندگان را با انتخاب چند گزینه برای شبکه های اجتماعی شخصی علاوه بر این ، "تبلیغات را از مزایای رقابت محروم می کند".

  FTC اقداماتی را مشاهده می کند که می تواند فیس بوک را مجبور به واگذاری دارایی های خاص از جمله Instagram و WhatsApp کند. این دادخواست همچنین برای جلوگیری از اعمال غول رسانه های اجتماعی بر ضد توسعه دهندگان نرم افزار است. علاوه بر این ، FTC و شاکیان دوست دارند فیس بوک برای خریدهای بعدی تأیید قبلی داشته باشد.

خبرهای دیگر از صنعتی