خبر

 • تک بورد - خودروسازان در حال کاهش تولید خودرو هستند زیرا کمبود تراشه گزش می یابد

  خودروسازان در حال کاهش تولید خودرو هستند زیرا کمبود تراشه گزش می یابد
  8 روز و 4 ساعت قبل

  یکی از تأثیرات فراگیر همه گیر ، کمبود تراشه است که باعث می شود مصرف کنندگان بر سر چند کنسول ، کارت گرافیک و CPU جدید که وارد بازار می شوند ، درگیر شوند. این مشکلی است که فراتر از وسایل الکترونیکی خانگی و رایانه های شخصی است - صنعت خودرو از همه بیشتر آسیب دیده است.

  فورد یکی از چندین خودروساز است که به دلیل کمبود جهانی تراشه نیمه هادی مجبور شده است تولید وسایل نقلیه خود را کند کند - ساخت وانت های محبوب F-150 خود در کارخانه های میشیگان و میسوری قطع می شود.

  فورد همچنین در ماه دسامبر گذشته تمام تولیدات خود را در كنتاكی متوقف كرد و در این ماه یك ماه توقف در یك كارخانه آلمان صادر كرد. Ars Technica خاطرنشان كرد: ، هوندا ، VW ، سوبارو ، تویوتا ، مزدا ، نیسان و استلانتیس (که از ادغام فیات کرایسلر / پژو تشکیل شده است) همگی کاهش یافته یا گفته اند که ممکن است تولید آنها را کاهش دهد.

   https://techbord.com خودروسازان تولید خودرو را به دلیل گزش کمبود تراشه کاهش می دهند

  همه گیری مقصر دولت صنعت خودرو است ، هرچند نه آنگونه که تصور می کنید. در اولین قفل ها ، فروش خودرو در تابستان گذشته - با بیش از 97 درصد افزایش در انگلیس - به تعطیلی موقت کارخانه ها و نمایشگاه های تولید خودرو منجر شد. در پاسخ ، تولیدکنندگان تراشه سرعت تولید نیمه هادی های وسایل نقلیه را کاهش دادند.

  با کاهش محدودیت های بسیاری در Covid-19 در بسیاری از مکان ها ، تقاضا برای وسایل نقلیه قویتر از حد انتظار بود. شرکت های اتومبیل سازی اکنون در تلاشند تا تولید خود را افزایش دهند ، اما سازندگان تراشه مشغول انجام سفارشات سایر صنایع هستند.

  کمبود نیمه هادی بسیار گسترده احساس می شود. سونی در گزارش های اخیر درآمد خود هشدار داد که این وضعیت به معنای تلاش برای افزایش تولید PS5 است.

  اعتبار تصویر: Jenson، snapper8S8

خبرهای دیگر از صنعتی