خبر

 • تک بورد - جنسن هوانگ ، مدیرعامل انویدیا ، نشان برتر صنعت نیمه هادی را دریافت می کند

  جنسن هوانگ ، مدیرعامل انویدیا ، نشان برتر صنعت نیمه هادی را دریافت می کند
  15 روز و 22 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ انجمن صنایع نیمه هادی (SIA) اعلام کرده است که هوانگ برنده جایزه رابرت N. Noyce در سال 2021 است. این جایزه در سال 1990 برای قدردانی از افراد به خاطر دستاوردهای برجسته و رهبری آنها در حمایت از صنعت نیمه هادی ها ایجاد شد و به نام یکی از بنیانگذاران تراشه ساز اینتل نامگذاری شده است.

  جان نوفر ، رئیس و مدیرعامل SIA ، گفت: "دید فوق العاده جنسن هوانگ و اجرای خستگی ناپذیر آن صنعت ما را به شدت تقویت کرده ، انقلابی در محاسبات ایجاد کرده است و هوش مصنوعی پیشرفته است.

  هوانگ که قبلاً به عنوان طراح ریزپردازنده AMD فعالیت می کرد ، انویدیا را در سال 1993 در کنار کریس مالاخوفسکی و کورتیس پریم تأسیس کرد و از آن زمان به عنوان مدیرعامل شرکت فعالیت می کند. انویدیا با محصولات اولیه مانند RIVA TNT و GeForce 256 در پیشبرد بازی های رایانه ای نقش مهمی ایفا کرد.

  https://techbord.com جنسن هوانگ مدیرعامل انویدیا برای دریافت نشان برتر صنعت نیمه هادی

  هوانگ این جایزه را در مراسم شام جوایز SIA در 18 نوامبر در سان خوزه ماریوت در سان دریافت می کند. خوزه ، کالیفرنیا.

  هوانگ خاطرنشان کرد: "مفتخرم که جایزه 2020 Noyce را دریافت می کنم و این کار را به نمایندگی از همکارانم در NVIDIA انجام می دهم. او گفت که بزرگ شدن با صنایع نیمه هادی و کامپیوتر بسیار مایه خوشحالی و امتیاز است.

  "وقتی وارد عصر هوش مصنوعی ، رباتیک ، بیولوژی دیجیتال و متاورس می شویم ، شاهد فوق العاده ای خواهیم بود. هوانگ افزود: "فناوری چشمگیری پیشرفت می کند."

  هوانگ همچنین برنده مدال بنیانگذار IEEE و جایزه رهبری نمونه دکتر موریس چانگ است. وی علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد ، دارای مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه ملی چیائو تونگ تایوان ، دانشگاه ملی تایوان و دانشگاه ایالتی اورگان است. سو ، گوردون مور اینتل و استیو اپلتون میکرون.

خبرهای دیگر از صنعتی