خبر

 • تک بورد - جف بزوس امروز با سرمایه 203 میلیارد دلاری از سمت مدیر عامل آمازون کنار می رود

  جف بزوس امروز با سرمایه 203 میلیارد دلاری از سمت مدیر عامل آمازون کنار می رود
  23 روز و 18 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ جف بزوس ، ثروتمندترین مرد جهان و ادعای ابرشرق ، دقیقاً 27 سال پس از تأسیس آن ، امروز از سمت مدیرعاملی آمازون کنار می رود. بزوس پنجاه و هفت ساله نباید برای تهیه سرگرمی های مختلف تلاش کند ، اکنون مشارکت وی با این شرکت کمتر شده است - ثروت وی تخمین زده می شود 203 میلیارد دلار باشد.

  در فوریه بود که بزوس اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال 2021 از سمت مدیرعاملی آمازون کناره گیری می کند و به عنوان اندی جاسی به عنوان رئیس اجرایی هیئت مدیره این شرکت در می آید. وظیفه مدیر اجرایی را بر عهده می گیرد.

  بزوس در سمت مدیرعاملی بازنشسته می شود تا زمان بیشتری را به سایر فعالیت های خود از جمله صندوق زمین Bezos ، واشنگتن پست ، صندوق آمازون روز 1 و شرکت فضایی Blue Origin خود اختصاص دهد. .

  چرا آن 5 جولای برای تسخیر جاسی؟ بزوس: "ما آن تاریخ را انتخاب کردیم زیرا برای من احساسی است ، روزی که آمازون دقیقاً 27 سال پیش در 1994 تاسیس شد. "

  - Deirdre Bosa (dee_bosa) 26 مه 2021

  بزوس سال گذشته 81،840 دلار حقوق و 1.6 میلیون دلار غرامت دیگر از آمازون دریافت كرد و بیشتر ثروتش از دارایی های آمازون و دارایی های دیگر بود. ثروت وی 762،012 برابر متوسط ​​ارزش خالص یک آمریکایی در 65 سالگی است که میانگین سن بازنشستگی در ایالات متحده است. طبق اطلاعات بیزینس اینسایدر ، میانگین خالص دارایی افراد در آن گروه 266،400 دلار است.

  آمازون همانند اکثر شرکت های فناوری ، در طی همه گیر شدن ، قیمت اصلی و قیمت سهام خود را دیده است و ثروت بزوس را تحت فشار قرار داده است. حتی بالاتر. شرکتی که وی تقریباً سه دهه پیش در گاراژ خود تاسیس کرد ، 1.7 تریلیون دلار سقف بازار دارد و سال گذشته 386 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

  ممکن است از او بخاطر ذکاوت تجاری خود تمجید شود ، اما بزوس چنین نیست. دوست داشتنی ترین میلیاردر. او برای اولین سفر گردشگری فضایی Blue Origin در 20 ژوئیه به همراه برادرش مارک و سایر مسافران به فضا سفر خواهد کرد و منجر به دادخواست خواستار ممنوعیت بازگشت او به زمین خواهد شد. سایت Change.org در حال حاضر کمتر از 2000 امضا کمتر از 150،000 هدف خود است.

  مورد دیگری که باعث محبوبیت بزوس در بین مردم شده است ، گزارش اخیر است که نشان می دهد وی هیچ مالیاتی در سال 2007 پرداخت نکرده است و 2011 و حتی 4000 دلار اعتبار مالیاتی برای فرزندان خود ادعا کرده و دریافت کرده است. همچنین طلاق وی از همسر مک کنزی وجود داشت که دارای جزئیات نامفهوم بود و شهرت آمازون به دلیل نبودن بهترین مکان برای کار.

خبرهای دیگر از صنعتی