خبر

 • تک بورد - تگزاس اینسترومنتز سال آینده ساخت ویفرهای نیمه هادی 300 میلی متری جدید را آغاز خواهد کرد

  تگزاس اینسترومنتز سال آینده ساخت ویفرهای نیمه هادی 300 میلی متری جدید را آغاز خواهد کرد
  19 روز و 17 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ تگزاس اینسترومنتز اعلام کرد که کارخانه های تولید ویفر 300 میلی متری را در شرمن، تگزاس برای مقابله با افزایش تقاضا برای نیمه هادی ها در سراسر جهان می سازد. ساخت دو کارخانه اول در سال 2022 آغاز خواهد شد و برنامه ریزی برای ایجاد در مجموع چهار کارخانه در طول زمان آغاز خواهد شد.

  کارخانه‌های جدید تگزاس اینسترومنتز فرصت‌های شغلی زیادی ایجاد می‌کنند و عملیات تولید تراشه این شرکت را در ایالات متحده گسترش می‌دهند و تولید ویفر 300 میلی‌متری آن را افزایش می‌دهند. اگر تگزاس اینسترومنتز هر چهار جایگاه را برای کارخانه‌ها پر کند، سازنده نیمه‌رسانا انتظار دارد 3000 شغل مستقیم ایجاد کند و حدود 30 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند. نیمه هادی ها در سراسر جهان، که منجر به کمبود مداوم تراشه جهانی شد که صنعت فناوری و خودرو را ویران کرده است. با این حال، اولین فابریک‌ها فقط در سال 2025 آنلاین می‌شوند، بنابراین محصولات آن‌ها کمک چندانی به مشکل فعلی نمی‌کنند، اما باید از چنین موقعیت‌هایی در آینده جلوگیری کنند.

  "آنالوگ آینده TI" ریچ تمپلتون، رئیس هیئت مدیره، گفت و فابل های 300 میلی متری پردازش جاسازی شده در سایت شرمن بخشی از برنامه ریزی ظرفیت بلندمدت ما برای ادامه تقویت مزیت رقابتی تولید و فناوری و حمایت از تقاضای مشتریان خود در دهه های آینده است. رئیس و مدیر عامل شرکت TI. "تعهد ما به شمال تگزاس بیش از 90 سال طول می کشد، و این تصمیم گواهی بر مشارکت و سرمایه گذاری قوی ما در جامعه شرمن است."

  https://techbord.com تگزاس اینسترومنتز سال آینده ساخت ویفرهای نیمه هادی 300 میلی متری جدید را آغاز خواهد کرد

  مفهوم طراحی برای ویفرهای جدید 300 میلی متری تگزاس اینسترومنتز در شرمن، تگزاس

  به‌جز کارخانه‌های آتی، تگزاس اینسترومنتز در حال حاضر یک فابریک DMOS6 300 میلی‌متری در دالاس، تگزاس، و دو کارخانه 300 میلی‌متری در ریچاردسون، تگزاس دارد: RFAB1 و RFAB2 تقریباً کامل. انتظار می رود دومی در نیمه دوم سال 2022 تولید خود را آغاز کند.

  علاوه بر کارخانه های تگزاس، TI همچنین اخیراً کارخانه 3D XPoint (LFAB) سابق Micron را در لیهی، یوتا به قیمت 900 میلیون دلار خریداری کرد. این کارخانه باید در اوایل سال 2023 تولید خود را آغاز کند.

  در کنار تگزاس اینسترومنتز، سامسونگ همچنین در حال برنامه ریزی برای ساخت کارخانه ساخت ویفر نیمه هادی 17 میلیارد دلاری در تگزاس است. با این حال، این کارخانه ظاهراً تولید ویفرهای 5 نانومتری را هدف قرار داده است.

خبرهای دیگر از صنعتی