خبر

 • تک بورد - توییتر و ایلان ماسک توهین‌ها و اتهامات بیشتری به یکدیگر می‌زنند

  توییتر و ایلان ماسک توهین‌ها و اتهامات بیشتری به یکدیگر می‌زنند


  8 روز و 18 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ آخرین تحول در جدال ایلان ماسک و توییتر باعث شده است که این پلتفرم پرونده ای را در SEC ایجاد کند که ادعاهای ماسک را رد می کند که او از حقوق خود برای عقب نشینی از خرید 44 میلیارد دلاری برخوردار است. توییتر می گوید متعهد است که این معامله را با قیمت توافق شده 54.20 دلار برای هر سهم (قیمت فعلی 41.06 دلار) تکمیل کند و قصد دارد اقدامات قانونی را برای اجبار ماسک به خرید دنبال کند.

  ماسک تعداد حساب‌های جعلی در توییتر را به‌عنوان موضوع اصلی اختلاف ذکر کرده بود. ثروتمندترین مرد جهان قبلاً ادعا کرده بود که ادعای امتناع توییتر از فاش کردن شماره ربات ها نقض بااهمیت معامله است و به او اجازه می دهد از هزینه جدایی یک میلیارد دلاری خودداری کند.

  در یک پرونده عمومی، توییتر ادعاهای ماسک "داستانی بود که در تلاش برای فرار از توافقنامه ادغام تصور می شد که ماسک پس از ورود به بازار سهام دیگر جذاب نبود و همراه با آن، ارزش ثروت شخصی هنگفت او کاهش یافت."

  ادعاهای توییتر کمتر از 5 درصد از حساب های موجود در سایت جعلی هستند. با این حال، تیم ماسک می‌گوید حداقل 10 درصد از کاربران فعال روزانه که تبلیغات را مشاهده می‌کنند معتبر نیستند و توییتر در تلاش است این رقم را پنهان کند. پرونده اخیر همچنین ادعا می کند که توییتر تعداد کل کاربران خود را که تبلیغات می بینند پنهان کرده است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، این شرکت گفت که ماسک در تلاش است "اطلاعات دریافت شده از توییتر را برای حمایت از نتیجه گیری های وحشیانه تحریف کند" و داده های آن دقیق است.

  وکلای ماسک ادعا می کنند که با استفاده از یک ابزار استفاده می کند. به نام Botometer، که توسط دانشگاه ایندیانا برای اندازه گیری حساب های غیر معتبر طراحی شده است، تحلیلگران دریافتند که توییتر در مورد تعداد جعلی ها در این پلت فرم دروغ می گوید. این ادعاها را رد می‌کند.

  "ماسک تعداد حساب‌های نادرست و هرزنامه را در پلتفرم خود به‌عنوان بخشی از طرح خود برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد چشم‌انداز شرکت اشتباه حساب می‌کرد. تیم حقوقی نوشت "افشای توییتر به آرامی آشکار شد و توییتر دیوانه‌وار دروازه‌های اطلاعات را در تلاشی ناامیدکننده برای جلوگیری از افشای تقلب توسط طرف‌های ماسک بسته بود."

  توئیتر قبلاً یک "شلنگ آتش‌نشانی ساخته بود. " داده های خام شامل هر توییت ارسال شده هر روز در دسترس ماسک. او سپس ادعا کرد که توییتر روی تعداد جستجوهایی که تیمش می‌توانست روی داده‌ها انجام دهد یک سقف مصنوعی گذاشته است، اما واقعیت این بود که به محدودیت ماهانه 100000 جستجو رسیده است، بنابراین توییتر سقف را به 10 میلیون افزایش داد. این هنوز ماسک را راضی نکرد.

  وقتی توییتر از ماسک به دلیل کناره گیری او از قرارداد شکایت کرد، گفت که او با این روند مانند یک "شوخی مفصل" رفتار می کند. برخی از میم هایی که ماسک استفاده می کرد. مسخره کردن وضعیت، از جمله یکی با چاک نوریس مورد علاقه اینترنتی، در پرونده به عنوان مدرک استفاده شد.

  pic.twitter.com/JcLMee61wj

  — Elon Musk (@elonmusk) 11 ژوئیه 2022

  توئیتر گفت: «دعاهای متقابل داستانی ساخته شده برای دعوی قضایی است که با شواهد و عقل سلیم در تناقض است». "ماسک بازنمایی هایی را ابداع می کند که توییتر هرگز انجام نداده است و سپس سعی می کند به طور گزینشی از داده های محرمانه گسترده ای که توییتر در اختیار او قرار داده است استفاده کند تا نقض آن بازنمایی های ادعا شده را تداعی کند".

  فایننشال تایمز می نویسد که توییتر " است " مایل به رفتن به جنگ» در صورتی که برای تکمیل قرارداد به این نیاز است، افزود که مدیرعامل پاراگ آگراوال «از نظر داخلی تهاجمی‌تر» بوده است.

  تویتر در اولین نبرد در پرونده حقوقی پیروز شد. ماه گذشته زمانی که قاضی با پیگیری سریع دادگاه موافقت کرد. این فقط پنج روز طول خواهد کشید و در اکتبر به جای سال آینده شروع می شود، یعنی زمانی که اردوگاه ماسک می خواست شروع به کار کند.

  تویتر در سه ماهه دوم درآمد خود را از دست داد، چیزی که آن را به دلیل آشفتگی های ایجاد شده مقصر دانست. توسط قرارداد روشن/خاموش ماسک.


  تگ ها:

  توییتر , ایلان , ماسک , توهین‌ها , اتهامات , بیشتری , یکدیگر , می‌زنند


  v 6
خبرهای دیگر از صنعتی