خبر

 • تک بورد - تولیدکنندگان تراشه به دلیل ذخیره سازی جهانی تراشه ، شروع به افزایش قیمت کرده اند

  تولیدکنندگان تراشه به دلیل ذخیره سازی جهانی تراشه ، شروع به افزایش قیمت کرده اند
  20 روز و 5 ساعت قبل

  قیمت گذاری الکترونیک ممکن است حتی از آنچه در حال حاضر است بدتر شود. گزارش جدید حاکی از آن است که برخی از تولیدکنندگان تراشه از آغاز Q2 2021 قیمت محصولات خود را 10 تا 30 درصد افزایش داده اند. علاوه بر این ، قیمت محصولات IC نیز در برخی موارد ده ها برابر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

  با شروع سه ماهه دوم سال 2021 ، بیش از 30 شرکت از جمله UMC ، SMIC و PSMC گزارش کرده اند که به دلیل افزایش مواد خام ، قیمت محصولات خود را 10 تا 30 درصد افزایش داده اند. هزینه های مواد اگرچه TSMC در این گزارش ذکر نشده است ، شرکت نیمه هادی قبلاً در ژانویه 2021 اقدام مشابهی را انجام داده بود ، افزایش قیمت ویفر و پایان دادن به تخفیف ها.

  افزایش قیمت بسته به نوع محصول متفاوت است. به عنوان مثال ، تراشه های زنجیره سیگنال 10٪ تا 20٪ افزایش یافت ، در حالی که IC های حافظه و تراشه های مدیریت انرژی تا 30٪ افزایش می یابد. در کل ، افزایش قیمت به طور متوسط ​​حدود 10-20 درصد است.

  https://techbord.com تولیدکنندگان تراشه ها در این گزارش به دلیل ذخیره سازی تراشه جهانی شروع به افزایش قیمت کرده است

  در این گزارش همچنین ذکر شده است که" قیمت برخی از محصولات IC ده ها برابر افزایش یافته است "، و این امر برای کوچک و متوسط ​​دشوارتر است کسب و کارها در این مواقع دردسرساز زنده بمانند. اگر وضعیت در ماه های آینده بهتر نشود ، برخی از این مشاغل ورشکسته می شوند.

  قیمت محصولات نیز باید متناسب با تعداد تراشه های استفاده شده افزایش یابد. اگر محصولی فقط از تراشه مدیریت نیرو استفاده می کند ، افزایش آن چندان قابل توجه نیست. با این حال ، اگر از تراشه های متعددی که گران شده اند استفاده کند ، منطقی است که شاهد افزایش چشمگیر قیمت باشیم.

  کمبود تراشه در حال حاضر برای صنعت الکترونیک مخرب است. اجزای PC ، تلویزیون ها ، اتومبیل ها ، کنسول ها و سایر محصولات قبلاً به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند ، اما مدیر عامل سونی و AMD امیدوارند که وضعیت امسال بهتر شود.

  کمبود تراشه در حال حاضر برای لوازم الکترونیکی مخرب است. صنعت. ماشین ها ، اجزای رایانه شخصی ، تلویزیون ، کنسول ها و سایر محصولات قبلاً به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند ، اما مدیر عامل سونی و AMD امیدوارند که وضعیت امسال بهتر شود.

  اعتبار تصویر: Umberto

خبرهای دیگر از صنعتی