خبر

 • تک بورد - تقاضا برای CPU های لپ تاپ رده پایین به شدت کاهش می یابد و نه به دلیل کمبود تراشه

  تقاضا برای CPU های لپ تاپ رده پایین به شدت کاهش می یابد و نه به دلیل کمبود تراشه
  21 روز و 14 ساعت قبل

  چگونه به اینجا رسیدیم؟ همه‌گیری باعث سفارش‌های کار و یادگیری از خانه در سرتاسر جهان شد و در نتیجه تقاضای زیادی برای مدل‌های مقرون‌به‌صرفه و متمرکز بر آموزش مانند کروم‌بوک‌ها ایجاد شد. با بازگشت به حالت عادی، تقاضا برای چنین محصولاتی به سرعت در حال خشک شدن است. با این حال، خیلی ها انتظار نداشتند که اینقدر ناگهانی باشد.

  اکنون شواهد بیشتری در اختیار داریم که حاکی از کاهش در بازار لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت است.

  مرکوری ریسرچ (از طریق PCMag) گفت که صنعت رایانه‌های شخصی به تازگی بزرگترین سه ماهه خود را تجربه کرده است. کاهش بیش از سه ماهه در محموله CPU لپ تاپ شرکت تحقیقاتی بازار قطعات رایانه‌های شخصی اعلام کرد که محموله‌ها در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه قبل بیش از 18 میلیون دستگاه کاهش یافته است.

  تراشه‌های پایین‌رده مانند Celeron اینتل و مدل‌های AMD Athlon از جمله مواردی بودند که بیشترین ضربه را خوردند. کاهش تقاضا رئیس تحقیقات مرکوری، دین مک کارون، این سناریو را بدترین رکود سه ماهه برای CPU های موبایل در تاریخ بازار CPU رایانه های شخصی توصیف کرد.

  در ایمیلی به PCMag، مک کارون گفت که کاهش محموله های CPU در سطح پایه کاهش یافته است. هیچ ارتباطی با کمبود مداوم تراشه جهانی ندارند. در عوض، او به کاهش تقاضا برای لپ‌تاپ‌های سطح پایه مانند Google Chromebook اشاره کرد.

  https://techbord. com تقاضا برای CPU های لپ تاپ رده پایین به شدت کاهش می یابد و نه به دلیل کمبود تراشه

  مک کارون به PCMag گفت که انتظار می رود مقداری عقب نشینی وجود داشته باشد، اما بازگشت به حجم قبل از کووید به جای تدریجی، آنی بود.

  یافته‌های مرکوری با آنچه که در اوایل این هفته از Canalys شنیدیم، مطابقت دارد، زمانی که این شرکت گفت که محموله‌های کروم بوک در سه ماهه 52 درصد و نسبت به سال قبل 37 درصد کاهش یافته است و به 5.8 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم رسیده است. محموله تبلت ها نیز در سه ماهه اخیر 15 درصد کاهش یافت و به 37.7 میلیون دستگاه رسید.

خبرهای دیگر از صنعتی