خبر

 • تک بورد - تسلا شکایتی را علیه کارمند سابق به اتهام سرقت کد آغاز کرد

  تسلا شکایتی را علیه کارمند سابق به اتهام سرقت کد آغاز کرد
  19 روز و 3 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ تسلا در صورت احساس نیاز هرگز در تماس با وکلا کند نیست. آخرین فردی که خشم آن را به همراه داشته است مهندس نرم افزار الکس خاتیلوف است که به دلیل اتهام سرقت تعداد زیادی پرونده و کد حساس و ذخیره سازی آن در حساب شخصی خود دراپ باکس - سه روز پس از شروع کار - از طرف خودروساز مورد شکایت قرار گرفته است.

  در این دادخواست ، خاتیلوف متهم به بارگیری 26000 پرونده مربوط به نرم افزار Backp Warp Drive تسلا است كه برای خودكار كردن بسیاری از فرآیندهای اساسی شركت مورد استفاده قرار گرفته است ، "به قصد آزار رساندن به تجارت تسلا".

  CNBC گزارش می دهد که خاتیلوف در 28 دسامبر سال 2020 به عنوان بخشی از تیم تضمین کیفیت تسلا استخدام شد. وظیفه او ایجاد نرم افزاری بود که بتواند وظایف یا فرایندهای تجاری مربوط به محیط زیست ، بهداشت و ایمنی را خودکار کند. اما او ادعا کرد که پرونده های حساس و اسکریپت های پایتون را که فقط حدود 40 کارمند می توانستند به آنها دسترسی داشته باشند ، در حساب Dropbox خود بارگذاری کند.

  خاتیلوف ، که از راه دور کار می کرد ، در گفتگو با نیویورک پست ، گفت که به او گفته شد برای بارگیری داده ها از سیستم زیرا وی از آنها استفاده می کند. او ادعا می کند که سعی داشته از پوشه ای حاوی پرونده ها یک نسخه پشتیبان تهیه کند اما "ناخواسته" آنها را به Dropbox خود منتقل کرده است. خاتیلوف به The Post گفت: "من نمی دانستم که 26،000 پرونده در آنجا وجود دارد.

  در این دادخواست آمده است که خاتیلوف پرونده های بیشتری را در 6 ژانویه بارگیری کرد ، همان روزی که تسلا با او روبرو شد. این شرکت گفت اسکریپت های بارگیری شده او "هیچ ارتباطی با مسئولیت های او ندارد". این ادعای او درباره جهل را "دروغهای آشکار" نامید.

  آغاز کرد" از این بدتر ، مشخص شد که متهم با بی ادبی پاک کردن مدارک ، اقدام به نابودی شواهد کرده است مشتری Dropbox و سایر پرونده ها در ابتدای مصاحبه هنگامی که محققان سعی داشتند از راه دور به رایانه او دسترسی داشته باشند ، "تسلا در این پرونده گفت.

  خاتیلوف می گوید که تسلا از او خواسته است تا پرونده ها را از Dropbox خود پاک کند. وی همچنین نرم افزار ذخیره سازی را از رایانه خود ، که هیچ کس به او نگفته بود قرار است نصب کند ، حذف نصب کرد. کارمند سابق حتی از اطلاع از این دادخواست اطلاع نداشت تا اینکه پست به وی اطلاع داد.

  تسلا گفت که این داده ها می تواند "کدام سیستم ها به نظر تسلا برای اتوماسیون مهم و با ارزش است و نحوه اتوماسیون آنها - ارائه نقشه راه برای کپی کردن نوآوری تسلا ، "

  خاتیلوف همه ادعاها را رد می کند. وی گفت: "من برای 20 سال در این صنعت کار کرده ام و می دانم که اسناد حساس چیست و هرگز سعی نکرده ام به هیچ یک از آنها دسترسی پیدا کنم یا آن را بدزدم." در سال 2018 ، تسلا شکایتی علیه تکنسین پیشین فرآیند Gigafactory ، مارتین تریپ ، که اعتراف کرد اطلاعات محرمانه را به یک گزارشگر انتقال داده ، تشکیل داد این پرونده در ماه دسامبر حل و فصل شد. همچنین در سال 2019 از Guangzhi Cao به دلیل ذخیره کد منبع خودکار در iCloud شکایت کرد.

خبرهای دیگر از صنعتی