خبر

 • تک بورد - تسلا توسط کارمندان سابقی که ادعا می کنند اخراج دسته جمعی قوانین فدرال را نقض می کند، شکایت کرد

  تسلا توسط کارمندان سابقی که ادعا می کنند اخراج دسته جمعی قوانین فدرال را نقض می کند، شکایت کرد


  9 روز و 11 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ تسلا با شکایت دو کارمند سابق خود به دلیل اینکه تصمیمش برای اخراج حدود 10 درصد از نیروی کارش نقض قوانین فدرال است، مواجه است، زیرا این شرکت اطلاعیه قبلی در مورد کاهش هزینه ها به افراد آسیب دیده ارائه نکرده است.

  رویترز می‌نویسد که کارمندان Sparks، نوادا، Gigafactory شکایت خود را روز یکشنبه در تگزاس ثبت کردند. این بیان می‌کند که 500 کارمند بدون دادن مهلت 60 روزه از کارخانه اخراج شده‌اند - این نقض قانون تعدیل و بازآموزی کارگران (WARN) است.

  جان لینچ و داکستون هارتسفیلد، که در کار می‌کردند. این کارخانه برای حدود پنج سال از جمله کسانی بودند که طبق این کتب از کارخانه در این ماه رها شدند. آنها می گویند که هیچ یک از آنها به ترتیب در 10 ژوئن و 15 ژوئن اخطار قبلی در مورد خاتمه کاری خود دریافت نکرده اند، و اکنون به دنبال وضعیت اقدام دسته جمعی از طرف کارکنان تسلا در ایالات متحده هستند که در ماه مه یا ژوئن اخراج شده اند و همچنین هیچ اطلاع قبلی دریافت نکرده اند. p>

  قانون WARN شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا قبل از هر گونه اخراج که بر 50 کارمند دیگر تأثیر می‌گذارد، یک دوره اخطار 60 روزه برای کارگران ارائه دهند، و به آنها فرصت کافی برای یافتن شغل یا آموزش مجدد بدهد.

  "تسلا شروع به اخراج افراد به صورت آشکار کرد. شانون لیس ریوردان، وکیل کار مستقر در بوستون، که نماینده کارگران است، به بلومبرگ گفت: در اوایل این ماه، ایلان ماسک، رئیس تسلا، به مدیران گفت که می‌خواهد 10 نفر را کاهش دهد. ٪ از مشاغل در شرکت و مکث همه استخدام به دلیل "احساس فوق العاده بد" او در مورد اقتصاد. او به CNBC تصریح کرد که این رقم فقط کارگران حقوق بگیر را نشان می دهد، در حالی که تعداد کارمندان ساعتی افزایش خواهد یافت. با این حال، این هنوز به این معنی است که حدود 3.5 درصد از کل نیروی کار تسلا در حال اخراج هستند، مقداری که به گفته او "بسیار مادی نیست".

  "یک سال بعد، فکر می کنم ما ماسک اضافه کرد که تعداد کارمندان هم در حقوق و هم در ساعتی بیشتر خواهد بود.

  ثروتمندترین فرد جهان نیز به این شکایت پرداخت و گفت که این شکایت "هیچ مقامی" ندارد و یک " است. دعوی کوچک با پیامدهای جزئی."

  ماسک در جای دیگری از مصاحبه گفت که معتقد است رکود اقتصادی "در مقطعی اجتناب ناپذیر" است و احتمال وقوع آن در کوتاه مدت بیشتر از نه" اما "قطعی نیست"

  ماسک قبلاً به دلیل درخواست از کارکنان تسلا و اسپیس ایکس که حداقل 40 ساعت در هفته در دفتر بگذرانند یا کار را ترک کنند مورد انتقاد قرار گرفته بود. او همچنین گفت که کارکنان باید در دفتر اصلی شرکت کار کنند، نه یک مکان دور.


  تگ ها:

  تسلا , توسط , کارمندان , سابقی , ادعا , اخراج , دسته , جمعی , قوانین , فدرال , شکایت


  v 6
خبرهای دیگر از صنعتی