خبر

 • تک بورد - ترانزیستورهای قابل تطبیق می توانند تعداد ترانزیستورهای CPU را تا 85 درصد کاهش دهند

  ترانزیستورهای قابل تطبیق می توانند تعداد ترانزیستورهای CPU را تا 85 درصد کاهش دهند


  26 روز و 7 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ محققان دانشگاه فناوری وین یک ترانزیستور تطبیقی ​​طراحی کرده اند که برای ارائه انعطاف پذیری بیشتر در زمان اجرا طراحی شده است. ترانزیستور جدید انقلابی با استفاده از ژرمانیوم، عنصری در جدول تناوبی با عدد اتمی 32 تولید شد. برای توضیح نحوه عملکرد آن، باید با یک درک اولیه از یک ترانزیستور معمولی شروع کرد.

  همانطور که SciTechDaily تاکید می‌کند، ترانزیستور جزء کوچکی است که بر اساس اعمال یا عدم اعمال ولتاژ الکتریکی به الکترود کنترل، به جریان اجازه می‌دهد یا جریان آن را مسدود می‌کند. این ساختار امکان ایجاد مدارهای منطقی ساده را فراهم می کند و هنگامی که میلیاردها عدد از آنها را در یک بسته فشرده می کنید، چیزی شبیه به یک پردازنده مدرن (البته به ساده ترین عبارت) بدست می آورید.

  به صورت استاندارد. ترانزیستورهای تک الکترودی، الکترونهای با حرکت آزاد بار منفی دارند. اتم های منفرد با حذف یک الکترون دارای بار مثبت هستند. نمونه اولیه محققان کمی متفاوت عمل می کند.

  https://techbord.com ترانزیستورهای سازگار می <b>توانند</b> <b>تعداد</b> ترانزیستورهای CPU را <b>کاهش</b> دهند. 85 درصد

  علاوه بر گیت کنترل معمولی (قرمز) یک گیت برنامه (آبی) نیز وجود دارد.

  "ما دو الکترود را با یک سیم بسیار نازک وصل می کنیم. دکتر ماسیار سیستانی، یکی از محققانی که روی این پروژه کار کرده است، گفت: "در بالای بخش ژرمانیوم، یک الکترود دروازه مانند الکترودهای یافت شده قرار می دهیم." در ترانزیستورهای معمولی آنچه تعیین کننده است این است که ترانزیستور ما دارای یک الکترود کنترلی دیگر است که روی رابط بین ژرمانیوم و فلز قرار می گیرد. سیستانی افزود: این می تواند عملکرد ترانزیستور را به صورت پویا برنامه ریزی کند.

  این محقق همچنین توضیح داد که ژرمانیوم به دلیل خواص ویژه آن انتخاب شده است.

  «وقتی ولتاژ اعمال می کنید، جریان جریان دارد. جریان در ابتدا افزایش می یابد، همانطور که انتظار دارید. با این حال، پس از یک آستانه مشخص، جریان جریان دوباره کاهش می یابد - به این مقاومت دیفرانسیل منفی می گویند. با کمک الکترود کنترل، می‌توانیم تعدیل کنیم که این آستانه در کدام ولتاژ قرار دارد.

  این طراحی، به گفته سیستانی، درجات جدیدی از آزادی را امکان‌پذیر می‌کند که می‌تواند ویژگی‌های دقیق مورد نیاز ترانزیستور را در هر زمان مشخص کند. زمان.


  تگ ها:

  ترانزیستور , قابل , تطبیق , توانند , تعداد , درصد , کاهش , دهند


  v 17
خبرهای دیگر از صنعتی