خبر

 • تک بورد - تحقیقات نشان می دهد تلفن های اندرویدی 20 برابر بیشتر از آیفون ها ، داده های دورسنجی دارند

  تحقیقات نشان می دهد تلفن های اندرویدی 20 برابر بیشتر از آیفون ها ، داده های دورسنجی دارند
  23 روز و 13 ساعت قبل

  تجزیه و تحلیل اخیر میزان داده های دورسنجی جمع آوری شده توسط گوگل و اپل از کاربران تلفن را برجسته می کند و تصویر وحشتناکی در مورد جمع آوری داده های Android ارائه می دهد. با این حال ، هر دو شرکت با یافته ها موافق نیستند و خاطرنشان می کنند که آنها فقط موارد ضروری را برای عملکرد روان تلفن ها نشان می دهند.

  تاكنون پنهان نيست كه شركت هايي مانند گوگل و اپل اطلاعات دورسنجي را از دستگاه هاي تلفن همراه و نرم افزارهاي مورد استفاده شما جمع آوري مي كنند. هنوز هم از نظر میزان و نوع داده های جمع آوری شده تفاوت وجود دارد. حتی هنگامی که از دستگاه Android یا iOS خود استفاده نمی کنید یا به محض اینکه آنها را برای اولین بار روشن کردید ، داده هایی وجود دارد که به سرورهای Google و Apple ارسال می شوند. مهر زمان برای قرار دادن سیم کارت در تلفن شما یا هر زمان که تنظیمات سخت افزاری را تغییر می دهید یا برنامه ای را باز می کنید ، چند مورد از این موارد است.

  تحقیق انجام شده توسط داگلاس لیث از کالج ترینیتی در ایرلند نشان می دهد که Google بیش از بیست بار جمع آوری کرده است داده های بیشتری از یک گوشی معمولی اندرویدی نسبت به اپل از آیفون ارائه می دهد. این یافته حتی پس از اینکه کاربر صریحاً از چنین مجموعه دورسنجی انصراف داد ، درست باقی می ماند. به طور متوسط ​​، هر دو گوشی اندرویدی و iOS هر 4.5 دقیقه یکبار داده ها را با سرورهای Google و Apple به اشتراک می گذارند و شما نمی توانید بعنوان کاربر برای جلوگیری از وقوع آن کار چندانی انجام دهید.

   https://techbord.com تحقیقات نشان می دهد تلفن های اندروید 20 برابر بیشتر از آیفون ها اطلاعات دورسنجی دارند فاکتور بندی در حدود 113 میلیون کاربر آیفون و 129 میلیون کاربر آندروید در ایالات متحده و حجم و فرکانس جمع آوری داده ها در هر دو سیستم عامل ، اپل هر 12 ساعت در جایی با حجم 5.8 گیگابایت داده جمع آوری می کند. در مقابل ، گوگل 1.3 ترابایت بزرگ را در همان بازه زمانی مشابه جمع می کند.

  لیث معتقد است که میزان جمع آوری اطلاعات مربوط به این است که می تواند برای اتصال اطلاعات شخصی شما به یک دستگاه خاص مورد استفاده قرار گیرد ، سپس می توان از آن استفاده کرد. برای تبلیغات هدفمند یا اهداف دیگر. محقق یافته های خود را برای هر دو شرکت ارسال کرد. Google توضیحاتی ارائه داد و قصد خود را برای انتشار اسناد در مورد جمع آوری داده های دورسنجی به زودی اعلام کرد.

  https://techbord. com تحقیقات نشان می دهد تلفن های اندرویدی 20 برابر بیشتر از آیفون ها داده های تله متری را به اشتراک می گذارند

  تصویر: TechCrunch

  " این تحقیق نحوه کار تلفن های هوشمند را بیان می کند Google گفته است. "اتومبیل های مدرن به طور منظم مقدماتی را ارسال می کنند داده های مربوط به اجزای خودرو ، وضعیت ایمنی و برنامه سرویس دهی آنها به تولیدکنندگان خودرو و تلفن های همراه به روش های بسیار مشابهی کار می کنند. این گزارش جزئیات ارتباطات را ارائه می دهد ، که به اطمینان از به روز بودن نرم افزار iOS یا Android ، سرویس ها مطابق هدف کار می کنند و تلفن ایمن و کارآمد است. "

  اپل نظر مشابهی در مورد یافته ها و اشاره کرد که گزارش بسیاری از اشتباهات را به وجود می آورد. به عنوان مثال ، این شرکت می گوید که اطلاعات شخصی ارسال شده به اپل محافظت می شود ، و شرکت داده هایی را جمع آوری نمی کند که بدون اطلاع و رضایت وی با شخص مرتبط باشد. / p>

  علاوه بر این ، Google روشهای لیث را در تعیین میزان دورسنجی در Android و iOS زیر سال می برد. ادعا می کند که این مطالعه ترافیک UDP / QUIC را ضبط نکرده و همچنین به بررسی داده ها نبوده است. فشرده شده یا خیر ، که می تواند نتایج را کج کند. گفته شد ، اپل جمع آوری داده های غیر برنامه را فاش نمی کند و گوگل هنوز جزئیات انواع داده های دورسنجی را که جمع آوری می کند ، شرح نداده است ، بنابراین هیئت منصفه هنوز روی کاغذ باقی نمانده است یافته ها.

خبرهای دیگر از صنعتی