خبر

 • تک بورد - تایوان می گوید صنعت نیمه هادی تحت هدایت TSMC آب کافی تا ماه مه دارد

  تایوان می گوید صنعت نیمه هادی تحت هدایت TSMC آب کافی تا ماه مه دارد
  چند ثانیه قبل

  تایوان با اطمینان از اینکه صنعت آب کافی برای نگهداری سازندگان تراشه های محلی از جمله TSMC را تا ماه مه تأمین می کند ، ترس از کمبود نیمه هادی جهانی را کاهش می دهد. رئیس جمهور Tsai Ing-wen از ساکنان خواسته است که در مصرف آب صرفه جویی کنند زیرا این جزیره با بدترین خشکسالی 56 سال گذشته روبرو شده است. سالانه معمولاً سه یا چهار طوفان استوایی به آن ضربه می زند.

  اوایل این هفته ، وزیر امور اقتصادی این کشور ، وانگ مای هوآ ، در گفتگو با خبرنگاران گفت: South China Morning Post می نویسد که خشکسالی هنوز بر TSMC یا سایر شرکت ها تأثیر نگذاشته است. یک مرکز تولید نیمه هادی معمولی روزانه از دو تا چهار میلیون گالن آب فوق العاده خالص استفاده می کند.

  کمبود جهانی نیمه هادی ، که ممکن است تا سال آینده ادامه داشته باشد ، دلیل اصلی سخت افزار و کنسول های بازی جدید کامپیوتر است. یافتن آن در حال حاضر دشوار است - مدیر عامل جدید شرکت کوالکام می گوید این وضعیت او را شب ها بیدار نگه می دارد. این همچنین تأثیرات مخربی بر صنعت خودرو دارد ، که در آغاز همه گیری سفارشات تراشه را کاهش می دهد و اکنون برای تأمین تقاضا در تلاش است. گفته می شود با توقف بسیاری از خودروسازان در تولید خودرو ، مقامات آمریکایی ، ژاپنی و اروپایی از تایوان خواسته اند تا تمام تلاش خود را برای ثابت نگه داشتن عرضه تراشه انجام دهد.

  سخنگوی TSMC نینا كائو گفت این شركت در آماده سازی برای هرگونه محدودیت ، استفاده از آن را كاهش داده و مقدار كمی آب توسط كامیون سفارش داده است. هرگونه وقفه بیشتر در تولید تراشه ، مانند مواردی که به دلیل آب و هوای زیاد به طور موقت بسته می شوند ، وضعیت دشواری را تشدید می کند. با این حال ، به نظر می رسد که TSMC برای بدترین شرایط آماده شده است.

  تایوان اخیراً اقدامات حفاظتی را انجام داده است که به آن در صرفه جویی 701 میلیون تن آب کمک کرده است ، تأمین تأمین کافی تا ماه مه با ذخیره یک ماه اضافی. در آن زمان ، باران های موسمی باید رسیده باشد.

خبرهای دیگر از صنعتی